Valitsus kiitis 18. aprillil heaks Euroopa Nõukogu kultuuriteede osalisleppega liitumise. Kultuuriteed on temaatilised kultuuriturismi marsruudid, mis läbivad vähemalt kolme Euroopa riiki, kutsuvad üles avastama Euroopa rikkalikku pärandit ja seoseid erinevate piirkondade ajaloo vahel ning arendavad piiriülest kestlikku kultuuriturismi.

„Eesti kultuuri mitmekesisus on üks meie rahvusvahelisi tugevusi. Läbi Euroopa siksakitavad kultuuriteed aitavad tutvustada Euroopa ühist kultuuripärandit ning tuua Eestisse pärandi- ja kultuurihuvilisi teistest riikidest, luues seeläbi olulist majanduslikku lisaväärtust. Kultuuriteed aitavad ka kujundada lugu, mida Eesti kohta räägime,“ lausus kultuuriminister Heidy Purga.  

Kultuuriteede programm on Euroopa Nõukogu kultuuri-, pärandi- ja turismivaldkonna koostööprogramm, mis loodi 1987. aastal, et tugevdada Euroopa ühtset identiteeti ja kultuurialast koostööd. 2023. aastaks on loodud 47 kultuuriteed, mis läbivad 60 riiki Euroopas ja väljaspool, illustreerivad riikide tihedalt põimunud ajalugu ning Euroopa pärandit ja kultuurilist mitmekesisust. 

Kultuuriteede programm annab Eestile võimaluse osaleda rahvusvahelises võrgustikus ja teha koostööd teiste sarnaste paikadega üle Euroopa. Eestit läbivad praegu viis kultuuriteed: Hansa tee, viikingite tee, Euroopa ajalooliste kalmistute tee, Püha Olavi tee ja kõige värskemana 2021. aastal Soome algatatud Alvar Aalto tee. Eesti osalusel valmistatakse ette tuletornide kultuuriteed ning Soome ja Balti riikide koostöös laulupärandi teed.