Kodanikuühiskonna konverents "Kus on hea kodaniku taimelava?"
- Keskkonnaharidus
- EMSL
- 16. november 2009
Loodetavasti on ikka kõigil kalendris, et siinne kodanikuühiskonna-alase mõtte eestvedamise ja tegijate kohtumise koht, 6. Eesti kodanikuühiskonna konverents „Hea kodaniku taimelava“ toimub Tallinnas juba kahe nädala pärast, 26. novembril. Veel olulisem aga, et võtaksite aja ja käiksite www.ngo.ee/konverents, et tulekust ka meile teada anda.
Et konverents on ka meile üks aasta tähtsamaid ettevõtmisi, siis tuleb järgneva kahe nädala jooksul sel teemal listi tavalisest rohkem kirju – ikka selleks, et oleksite toimuvaga kursis ja saaksite paremini ette valmistuda. Kes tulla ei saa, ärgu pangu ka pahaks.
Täna veidi lähemalt sellest, mis seekordsel konverentsil varasemast teistmoodi – kes varem käinud, teavad, et püüame iga kord leida midagi uut, et poleks mitte ainult kasulik, vaid ka huvitav ja lõbus. Mida siis seekord?
Esiteks see, et läheme maakondadesse: kahepäevase Tallinna-konverentsi asemel on tänavu Tallinnas üks päev ning teine päev toimub Paides, Pärnus, Kuressaares, Põlvas ja Rakveres (ajavahemikus novembrist jaanuarini). See aga ei tähenda, et nüüd saarlasel poleks mõtet 26. novembril Tallinna tulla – sisud on ikka erinevad, sellest veidi lähemalt ühes järgmises kirjas.
Uut moodi läheneme osalustasule – ajad on rasked ja sel aastal otsustad ise, kui palju konverentsi eest maksta saad. Kes saab lubada suuremat osalustasu – see on meile korraldamisel suureks abiks. Kel parajasti rahaga kitsam, valigu väiksem osalustasu – me ei tahaks, et keegi raha pärast väärt asjast kõrvale jääb.
Sisus on samuti uuendusi. Konverentsi vaatlejad tulevad seekord hoopis teisel kujul – Henrik Roonemaa hoiab välisilma konverentsil toimuvaga kursis Twitteri vahendusel, Evelyn Sepp kasutab selleks blogosfääri ning Jaan Pehk tõlgib räägitu muusikalisteks väikevormideks. Konverentsi lavastamisel on meil abiks Mart Kase NO-teatrist – need asjad jäävad aga kohapealseteks üllatusteks.
Välisesinejaid on seekord lausa viis: sotsiaalne ettevõtja Siobhan Canty USA-st, inimõiguslane Ljudmilla Aleksejeva Venemaalt, kirjanik Eric Miyeni LAV-ist, koolijuht (ja Eesti aukonsul) Virachai Techavijit Taist ning Young Foundationi juht Geoff Mulgan Suurbritanniast. Et säästa nii raha kui ökoloogilist jalajälge, ei lennuta me esinejaid seekord Tallinna, vaid teeme nendega videointervjuud. Esimesed kaks on juba valmis ja väga head. Välisesinejatest lähemalt ühes järgmises kirjas.
Ning veel üks uuendus – sel aastal antakse konverentsil üle ka Aasta Kodaniku auhind. Seega ei pea head kodanikud läbi lörtsi vahepeal teise majja vastuvõtule tormama.
Kõigest siis lähemalt www.ngo.ee/konverents ning e-posti aadressil elina@ngo.ee.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta