Mis saab Sinu plastjäätmetest pärast prügikasti heitmist? Me ei räägi delfiinide päästmisest! Küll aga sellest, kuidas plastjäätmetest midagi uut ja põnevat teha ja seda otse Tartu südalinnas! Päriselt ka, näitame ette!

Küsimustele vastavad oma ala eksperdid. Toimuvad lühiettekanded ning teemakohased töötoad.

Ürituse eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust plastjäätmetest, nende kasutamisvõimalustest ning juhtida tähelepanu plasti taaskäitlemisseadmetele, mis valmivad SPARK Makerlabi, Tehnikaüliõpilaste Seltsi ning Rohelabori (2016. aasta Negavati võitja) koostöös. Projekti valmides on võimalik ilma suurema vaevatatavakodanikel oma jäätmeid uuteks toodeteks vorpida. Inspiratsiooni käesolevaks projektiks on ammutatud Precious Plastic teavituskampaaniast.

24.11.2016, SPARK Makerlab,  www.makerlab.ee, Tartu, Narva maantee 3

AJAKAVA:
18:00-18:30 Räägib Ragn Sellsi esindaja, et mis saab jäätmetest edasi kui meie oleme need prügikasti visanud

18:30-18:45 "Kuidas kodustest pakendijäätmetest saavad uued tooted" (Pakendiringlus MTÜ Aivo Kangus)

18:50-19:05 "Revolutsioon festivalidel - uus lahendus kaotab ühekordsed topsid" (Teele Sikka, Topsiring MTÜ)

19:05-19:35 "Plastjäätmest saab 3D printeri toodeteks" (Tarmo Mölder ja Kuldar Kõiv, Rohelabor MTÜ ja rahastaja Negavatt)

19:35-19:45 "ÜRO Säästva Arengu eesmärgid" (AIESEC)

19:45-20:15 "Plastjäätmete ümbertöötlemismasin Tartusse" (Uku Püttsepp, SPARK Makerlab ning Tehnikaüliõpilaste Selts)

20:15-... Vabam kava. On võimalik osaleda töötubades, kus näidatakse, kuidas kodus saab mõningatest jääkidest kergelt midagi asjalikku teha. Võib lobiseda AIESECi esindajatega säästva arengu teemadel või uurida Negavati esindajatelt, kuidas enda geniaalset loodussäästlikku ideed edasi viia. Ja muidugi võib ka uurida, kuidas saada osa SPARK Makerlabi plasti ümbertöötlemise tegemistest.