14.-15. juunil Esna mõisas Järvamaal toimub suur ökokogukondade kokkutulek. Kavas on ettekanded, avatud ruumi arutelud, praktilised töötoad ja lihtsalt mõnus olemine.

Üle-eestiline ökokogukondade kokkutulek toimub juba teist korda. Esimene sarnane ettevõtmine toimus koos samateemalise konverentsiga Lilleoru keskuses 2006. aastal. Tollal osales konverentsil 160 inimest.

Peale seda on toimunud väiksemas ringis regulaarseid kokkusaamisi ja teema on Eestis tasapisi muudkui edasi arenenud. Seekordset kokkutulekut korraldab MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus, mis loodi 08.02.2008 Esna mõisas. Asutajateks olid ühingud ja üksikisikud, kes kuuluvad mõnda juba rajatud või rajamisel olevasse kogukonda, plaanivad ühiselt omale elukeskkonda või lihtsalt mõtlevad sarnases suunas.

Ökokogukonna all mõistame kogukondi, mis liiguvad suurema säästlikkuse poole läbi tervikliku ja süsteemse maailmakäsitluse, mis integreerib ökoloogia, hariduse, osaleva otsustusmehhanismi, säästvad tehnoloogiad ja majandustegevuse. 

Ühenduse eestikeelne kodulehekülg on hetkel loomisel. Seni leiab lisainfot Euroopa Ökokogukondade Võrgustiku GEN-Europe kodulehelt www.gen-europe.org.

Tänavusel konverentsil plaanitakse rääkida erinevatest ökokogukondadest maal ja linnas, ökoehitusest, tervendamistööst, sisemisest ökoloogiast ja joogast. Üritusel osaleb ka väliskülaline Portugali Tamera ökokogukonnast.

Täpsemat infot osalemise tingimuste ja kava kohta leiate SIIT.

"Ärge kunagi kahelge selles, et grupp mõtterikkaid ja pühendunud kodanikke saab muuta maailma. Tegelikult on see ainus, mis üldse saab." Margaret Mead