Teeme üheskoos Eesti esimese e-meeleavalduse, millest igaüks saab täna osa võtta viirusekindlalt oma kodus või lemmikmetsas.

Hea metsasõber! Osalemiseks tee nii:
21.03. kell 12.00 alusta postitust Facebook'is või Instagram'is.

  • Määra oma asukohaks Vabaduse väljak. (Facebook'is vali selleks "check in" ja Instagram'is "add location").
  • Kirjuta postituse sõnumiks "Päästame Eesti metsad!".
  • Kui Sul on võimalik, lisa foto iseendast koos perega oma lemmikmetsas või foto koos plakatiga, mille oleksid meeleavaldusele Vabaduse väljakul kaasa võtnud.
  • Lisa teemaviited #meiemets #SaveTheForest #MetsOnVaba.
  • Võid lisada ka viite rahvusvahelisele kliimastreigile #ClimateStrikeOnline.
  • Postita - ja osaledki meeleavaldusel.

Praeguses koroonaviirusest põhjustatud kriisiolukorras soovitatakse inimestel minna vaba aega veetma loodusesse, et toetada oma füüsilist ja vaimset tervist.
Samas vajab loodus omakorda meie toetust, et ta säiliks elurikka ja tervistava kohana, sest vajadus tema järele aina kasvab.

Piret Räni, kes on loonud e-meeleavalduse logo ja kujunduse, pakub välja ka järgmise idee:
“Kui kõik metsasõbrad läheksid oma kodumetsa või enda jaoks olulistesse paikadesse, kus käiakse mõtteid korrastamas, jõudu ammutamas, loodust imetlemas, ja seoksid punase villase lõnga "sõbrapuu" oksa või tüve külge, siis sedasi kaardistame meile olulised metsad ja anname märku, et see koht, puu, maastik, mets on kellelegi oluline. Niimoodi toimides me sõlmime loodusega kokkuleppe teda kaitsta. Lõngaga märgitud puust võiks teha foto ning postitada selle e-meeleavaldusele.”

Ühismeeleavalduse “Päästame Eesti metsad!” eesmärgiks on senise metsapoliitika suuna muutmine. Eesti metsi majandatakse viisil, mis ohustab looduse mitmekesisust, riivab inimeste õiglustunnet ja vähendab meie tulevast heaolu, lisaks moonutab suurtööstus meedia ja poliitilise lobitöö tulemusena pilti inimeste elukeskkonna kvaliteedi, metsalooduse seisundi ja sellega seotud ökosüsteemiteenuste kohta. Eesti metsamajandamise praegust teed õigustades näidatakse neist saamata jäänud tulusid turismiettevõtetele, fotograafidele, mitmekülgsete metsasaaduste tarbijatele (looduses aktiivselt puhkajad, seenelised, marjulised, ravimtaimede korjajad) väiksemana ja välditakse nende objektiivset arvestamist poliitilistes otsustes.

E-meeleavaldus toetab Eesti Metsa Manifestis välja toodud põhimõtteid.

Facebook'i leht: Päästame Eesti Metsad MTÜ.
Koduleht.