28. ja 29. juunil tähistab Tartu Ülikooli botaanikaaed suurejooneliselt oma 210. aastapäeva, mille puhul avatakse aias kaks uut ja haruldast vaatamisväärsust.

 

„28. juunil kell 12 on meil hea meel avada skulptor Ahti Seppeti poolt loodud dekoratiivskulptuur „Aednikule“, mille valmistamisel olid abiks ARS Metallitöö ÖÜ ja Raidkivi OÜ. Teadaolevalt on see esimene skulptuur Eestis, mis on pühendatud Eestimaa aednikele,“ räägib TÜ botaanikaaia direktor Heiki Tamm. Skulptuuri valmimist toetasid Tartu Ülikool, Tartu Linnavalitsus, Grüne Fee Eesti AS, Jardin Lilled OÜ, Eesti Maaülikool ja paljud teised annetajad.

 

Samal päeval kell 12.30 avatakse botaanikaias uus kollektsioon „Samblaaed“, mille on kavandanud Sten Mander ülikooli botaanikaaiast. Oma teadmistega abistasid Nele Ingerpuu ja Kai Vellak ning rahaliselt toetasid Tartu Ülikool, AS Tallinna Sadam jt. „Sammalde eksponeerimine on maailma botaanikaaedades haruldane nähtus. Avatav samblaaed annab võimaluse tundma õppida enam kui 60 erinevat samblaliiki,“ selgitab Heiki Tamm.

 

Aastapäevaüritused jätkuvad 29.juunil kell 19  alpinaariumi suvelaval  džässi- ja bluusikontsertiga, kus esinevad Sven Kullerkupp ja ansambel New Deja Vu. Kontserdi korraldab TÜ botaanikaaed koos Lector OÜga.