Täna räägime keskkonnasõbralikust töökorraldusest.

  1. Eelistage kaugtööd. Kaugtöö vähendab transpordile kuluvat aega ja raha. Samuti väheneb keskkonnakoormus, mida transport põhjustab. Selle asemel, et iga päev tund aega ummikus veeta, veetke see aeg parem koos lastega.

  2. Eelistage ühiskondlikku transporti. Kui kontoris viibimine on ainuvõimalik lahendus, siis kasutage sinna jõudmiseks ühiskondlikku transporti või jalgratast. Kui olete igapäevane autokasutaja, siis juba üheks päevaks auto koju jätmine või 3 sõidu asendamine kaugtöö, jalgsi, jalgratta või ühistranspordikäiguga, vähendab sinu poolt tekitatud liiklus- ja keskkonnakoormust  20%.

  3. Printige vaid hädavajalikke dokumente. Loobuge harjumusest printida välja kõik e-kirjad ja infomaterjalid. Kui printimine on möödapääsmatu, siis printige paberi mõlemale poolele.

  4. Sorteerige prügi ka kontoris. Näiteks raisku mineva paberi hulgast saab tegelikult aru alles siis, kui olete hakanud paberit muust sodist eraldi koguma.

  5. Lülitage elektroonikaseadmed õhtul välja. Kuigi tänapäevased arvutid ja printerid on muudetud energiasäästlikumaks, ei tähenda see seda, et masinad ei kulutaks elektrit ooteseisundis. Masinad välja lülitades lahendate korraga kaks probleemi – vähendate ettevõtte kulusid (väiksem elektriarve just seda ongi) ja säästate keskkonda.

  6. Kütke kontorit mõistlikult. Kui teie kontor on nii soe, et te peate pidevalt akent lahti hoidma, siis tasub kütet lihtsalt vähemaks keerata.

  7. Ostke kontorisse taaskasutatud paberit. Nii jätate puud kasvama.

  8. Pühkige valgustid puhtaks. Puhtam valgusti annab rohkem valgust ja te peate vähem lampe korraga sisse lülitama.

  9. Vahetage pastakate südamikke. Kui pastakas lõpetab töötamise, siis ärge ostke uut pastakat, vaid vahetage lihtsalt südamik välja.

  10. Kasutage infotehnoloogia lahendusi. Selleks, et kohtuda põgusalt kolleegiga teisest linnast, ei pea autoga sõitma. Suhelge vahelduseks hoopis Skype´i, msn-i või mõne muu suhtlustarkvara vahendusel.