Pühapäeval, 7. veebruaril leiti Paljassaarest hüljatuna 26 looma: 9 merisiga, 4 kääbushamstrit, 4 rotti, 2 deegut, hamster ja 6 papagoid, kellest üks suri. Samal päeval leiti Tallinnast Linnahalli juurest 3 hüljatud tšintšiljat. Kõik loomad toimetati Eesti Loomakaitse Seltsi hoiukodudesse ja täna viiakse nad veterinaari ülevaatusele.

7. veebruaril 2016 teatati Häirekeskusest Tallinna Keskkonnaameti peaspetsialist Hellika Landsmannile, et aadressil Paljassaare 47 on koos pealtnäha uute puuridega hüljatud hulganisti väiksemaid ja eksootilisi lemmikloomi ning neid pole päästjatel kuskile edasi toimetada.

Sama päeva õhtul teatati Häirekeskusest aga ka Tallinnas Linnahalli juurde samuti koos puuriga hüljatud kahest tuhkrust, kes loomakaitsjast vabatahtliku kohale saabudes osutusid kolmeks tšintšiljaks. Kuna Tallinna ja Harjumaa piires loomadele varjupaiga teenust pakkuv Loomade Hoiupaik pisiloomi lepingujärgselt vastu ei võta ning neil puuduvad selleks ka sobivad tingimused, võttis Landsmann ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga ja koos leiti loomadele kiiresti vajalik varjualune.

Loomad said paigutatud 3 erinevasse hoiukodusse ning lähipäevil jagab selts loomad veel rohkemate hoiukodude vahel ära, et neile jaguks rohkem ruumi ja tähelepanu.

Üks papagoi on rõngastatud vasest rõngaga. Mitmed merisead nägid välja üsna nälginud, hooldamata ja sotsialiseerimata. Politsei on alustanud menetlust loomade hülgamise osas. Täna toimetab selts loomad veterinaari ülevaatusele Tatari Loomakliinikusse. Loomade toidu- ja raviarved on seltsi hoole all olemise ajal lubanud katta Tallinna Keskkonnaamet.

Seadusejärgselt on selts kohustatud hoidma loomi oma hoole all vähemalt 14 päeva enne loomade loovutamist uutesse kodudesse. Inimesi, kes on Eesti Loomakaitse Seltsiga ühendust võtnud ja soovivad hüljatud pisiloomadele kodusid pakkuda, on juba üsna palju. Kõikidel soovijatel palub Eesti Loomakaitse Selts täita loomasoovija ankeet. Selts võtab kõikide huvilistega ühendust 14 päeva pärast ning valib soovijate seast välja sobivaimad kodud. Loomasoovijad peavad suutma tagada loomadele ruumikad puurid, vajadusel veterinaarabi, igapäevase hoolitsuse ja teised vajalikud pidamistingimused.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.