Iduettevõte Group EcoBox toodab Eestis tekkivast vanapaberist biolagunevaid lemmiklooma tualette ja toidunõusid ning heinast- ja puidujääkidest loodussõbralikku kassiliiva.

  • Tarbimine ja tervis
  • 12. juuni 2021
  • Foto: Eestis toodetud vanapaberist lemmikloomatarve/Group Ecobox

Iduettevõtte ühe asutaja Jörgen Sildvee sõnul tekib Eestis igal aastal umbes 90 tuhat tonni vanapaberit, mille taaskasutamine on iduettevõtte südameasi.

“Keskkonnasäästlik mõtteviis on laialt levimas kogu maailmas ning nõudlus meie toodete järele on jõudsalt kasvamas nii Eesti, Euroopa kui ka USA turgudel. Meie ambitsioon on laieneda ja hõivata Eestis toodetud keskkonnasäästlike lemmikloomatoodetega turgu nii USAs kui ka mujal Euroopas,” lisas Sildvee.

Lemmiklooma tualettide ja toidunõude tootmiseks kasutab iduettevõte Group EcoBox papi- ja trükitööstuste jääke, sh kokku kogutud vanapaberit. Loodussõbraliku kassiliiva tootmiseks kasutatakse sae- ja puidutööstuste jääke ning põllumajanduses tekkivaid heina ülejääke.
 
Mitmeid auhindu saanud EcoPetBox toodete eeliseks on nende lihtne, mugav ja hügieeniline kasutamine.

“Meie tooteid ei pea pesema, desinfitseerima ja kuivatama, mis vähendab haiguste levimise riski ja säästab loodusressursse - peale kasutamist on kõik meie tooted lihtsasti komposteeritavad ja biolagunevad. Plastikust toodete tootmine ja hilisem utiliseerimine on suure keskkonnamõjuga ning ka nende igapäevane hooldamine nõuab loodusressursse ja kemikaalide kasutamist. Eestis toodetud loodussõbralikud tooted on plastikule nõutud alternatiiv,” selgitas Sildvee.

Eestis toodetud lemmikloomatoodete põhiline eksportturg on tänaseks juba ligi aasta aega olnud Ameerika Ühendriigid, kuhu EcoBox on seni saatnud kümme konteinerit erinevaid tooteid ning järgmised konteinerid on täna komplekteerimisel. Lisaks Ameerika Ühendriikidele on EcoPetBox tooteid täna eksporditud kaheksasse riiki, sh Soome, Suurbritannia ja Saksamaa turgudele. Välisturgudele laienemiseks kaasas iduettevõte välisinvestoritelt 325 tuhat eurot ja Eesti ingelinvestoritelt 225 tuhat eurot. Kokku investeeris keskkonnasõbralike lemmikloomatoodete tootjasse 20 investorit.
 
Iduettevõte Group EcoBox on asutatud 2019. aastal ning selle tootmised asuvad Eestis. Iduettevõtte tootmisvõimekus on täna 25 miljonit toodet aastas, tootmiseks kasutatakse põhiliselt Eestis kogutud toorainet. Ühes kuus on Group EcoBox võimeline tootma 100 tuhat kotti looduslikku kassiliiva, 600 tuhat lemmikloomatualetti ja 1,5 miljonit toidunõud. EcoPetBox tooteid saab osta sellistest veebipoodidest nagu Chewy.com ja Amazon.com. Eestis saab EcoPetBox tooteid osta PetCity lemmikloomapoodidest ja suurematest Selveritest.