Tallinna Loomaaed toob ka sel kevadel vaatajateni üliharuldase Amuuri leopardi kutsikate sünni, mis peaks eeldatavalt aset leidma aprilli esimesel poolel.

Otseülekanne saab teoks Tallinna Loomaaia, OÜ Digisilma ja Linxtelecomi koostöös ning on interneti teel nähtav loomaaia kodulehelt ja aadressilt www.digisilm.ee. Uudiste ja kommentaaride tarvis on avatud spetsiaalne Facebooki leht „Amuurikate LIVE“.

„Mullustele fännidele pole uudis, et Amuuri leoparde elab tänapäeval Venemaa, Hiina ja Põhja-Korea kokkupuutealal vaid ligi poolsada looma ja see on tõenäoliselt ainuke suurkaslane, kelle päästmiseks on algatatud rahvusvaheline projekt liigi taasasustamiseks loodusesse, kasutades loomaaedades sündinud isendeid,“ rääkis Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal.

Kaalu sõnul kogutakse tehistingimustes informatsiooni loomade geneetilise ja füsioloogilise seisundi, käitumise ja sigimisiseärasuste kohta. „Seetõttu viib võimalus jälgida ja salvestada kottpimedas pesakambris toimuvat uurimistöö uuele tasemele ja on põnev ka kõigile loomahuvilistele,“ ütles Kaal.

Unikaalseks teeb asja Kaalu sõnul aga eelkõige see, et maailmas on väga vähe loomaaedu, kus Amuuri leopard sigib. „Mullu oli kogu maailmal esimest korda võimalus reaalajas seda protsessi ka infrapunakaamera vahendusel jälgida," ütles Kaal.

Digisilma juhatuse liige Mario Puhk lisas omalt poolt, et tehnika jääb üles seniks, kuni pesakastis toimub tegevus ja kutsikad seal toimetavad. „Ootame ka sellel aastal oma kodulehel www.digisilm.ee sama aktiivset vaatamist ja kommenteerimist kui möödunud aastal, mil kutsikate sünnile ja sirgumisele elas ajavahemikul aprillist juunini kaasa ühtekokku 1.75 miljonit inimest Eestist ja mujalt,” ütles Puhk.