Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 762 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades 9%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul kasvas müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes.

„Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvas neist kolmest enim, kokku 15% võrra. Posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes suurenes müügitulu koguni 33% võrra,,“ lisas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu keskmisest enam (17%) majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil).

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta augustiga võrreldes 3% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 9%.

Käesoleva aasta juuliga võrreldes vähenes augustis jaekaubandusettevõtete müügitulu 3%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi aga müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese kaheksa kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11%.

Augustis suurenes enim tööstuskaupade kaupluste müügitulu