Tartu firma Ecoprint jõudis Euroopa komisjoni ettevõtete keskkonnakonkursil finaali kolme parima hulka, konkursi võitis Briti firma The Co-operative Group Ltd.

Tartu Postimehe teatel osales konkursil 125 ettevõtet üle Euroopa ning auhindu jagati Euroopa rohelise nädala raames kokku neljas kategoorias. Varem Triibu nime kandnud Ecoprint sai nominendiks juhtimise valdkonnas. See tähendab, et Ecoprindi visioon ja juhtimissüsteem panustavad firma jätkusuutlikkusse arengusse.

Ecoprindi juhi Juhan Peedimaa sõnul pääsevad sellele konkursile juba liikmesriikides auhinnatud ettevõtted ja neist valitakse välja parimad. «Meie saime enne Eesti keskkonnategija 2007 tiitli ja osalesime ka nendesamade andmetega,» lausus Peediamaa.

14.mail avas Ecoprint uue tootmishoone Vahi tööstuspargis. «Kui varem oli meil ainult roheline trükis, ökoloogilise jalajälje põhimõttel keskkonnaaruanne ja murukatus, siis uues tootmishoones on ka palju tehnoloogiat tuulepargist päikesepaneelideni,» lausus Peedimaa.

Lisaks The Co-operative Groupile ning Ecoprintile jõudis finaali ja sai diplomi prantsuse mahetootjaid ühendav organisatsioon. «Meie kategoorias võitnud Briti firma on tohutult suur ettevõtete grupp, kuhu kuulub nii panku kui toiduainetööstusi,» rääkis Peedimaa. «Nad toodavad ise sooja ja elektrit, pakendavad, sorteerivad ja mida iganes.»

Allikas: tartu.postimees.ee