Eesti Energia avas täna oma kodulehel energiasäästuveebi, kus saab spetsiaalse kalkulaatoriga analüüsida oma elektri, vee ja kütte tarbimist, määrata kodu energiaklassi ning saada nõuandeid energiasäästuks.

„Oleme energiasäästu teemale pööranud tähelepanu viimased 7 aastat. Kui veel mõned aastad tagasi oli klientide huvi pigem passiivne ja piirdus info teadmiseks võtmisega, siis tänaseks on tõusvad energiahinnad toonud energiasäästu enamike eestimaalaste vaatevälja,“ ütles Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink.

„Odavate energiaallikate aeg on möödas ja sellega on huvi energiasäästu vastu mitmekordistunud. Meie energiasäästuveeb on lihtne ja praktiline töövahend kõigile, kes soovivad energiat senisest nutikamalt kasutada,“ lisas ta.

Et selgitada välja peamised energiasäästu võimalused oma korteris või eramajas, tuleb veebis vastata kalkulaatori küsimustele, mis puudutavad elektri, vee ja kütte tarbimist, hoone seisukorda ning isiklikke tarbimisharjumusi. Vastuste põhjal leiab kalkulaator kodu energiakulude jaotuse, hinnangulise energiaklassi ja annab soovitusi energia säästmiseks.

Energiasäästuveebis saab külastada ka virtuaalset 3D korterit ja eramut. Tubades ringi liikudes näeb, kui palju energiat eri seadmed tarbivad ja palju saab muudatusi tehes säästa. Ühtlasi leiab veebist energiasäästu blogi ja infot Eesti Energia energiasäästu teenuste kohta.

Margus Rinki sõnul jätkab Eesti Energia energiasäästuveebi arendamist. „Järgmiste arendustena lisanduvad meie veebi energiasäästu investeeringute tasuvuskalkulaator ja võimalus võrrelda oma energiaprofiili teiste ankeedi täitnutega,“ sõnas ta.

Energiasäästuveeb on koostatud kolmes keeles: eesti, vene ja inglise.


Kas teadsid, et:

- kasutades nõude pesemiseks nõudepesumasinat, võib aastas vee ja energia arvelt kokku hoida 40-79 eurot;

- asendades neli 35 W halogeenpirni 5 W LED-lambiga, võib aastas säästa kuni 24 eurot;

- ööpäevaringselt töötav LCD-ekraaniga lauarvuti kulutab aastas 95 eurot rohkem kui päevas 4 tundi töötav arvuti;

- vahetades 20-aastase külmiku uue A++ külmiku vastu saab aastas säästa kuni 33 eurot;

- kasutades veesäästliku dušši või dušiotsikut, võib neljaliikmeline pere säästa aastas kokkuhoitud vee ja energiana ligi 200 eurot.


Eesti Energia pakub energiasäästu teenuseid nagu energiaaudit, termoülevaatus ja energiamärgis. Enam tuntakse huvi just energiamärgise vastu – ühes kuus väljastab Eesti Energia ligi 70 märgist.