Alates tänasest, 18. juulist on Eesti Loodusmuuseumi hoovis avatud keraamiliste skulptuuride väljapanek „Mere pojad“. Värvikate taieste autoriteks on keraamikud Oksana Teder, Mart Vaarpuu ja Helena Tuudelepp.

„Meie loodud tegelaste inspiratsiooniks on veekogudes elutsevad olendid, kes oma olemuse ja eluviiside poolest on meid kõnetanud,“ räägib Helena Tuudelepp väljapanekul nähtavate skulptuuride saamisloost. „Tänavune väljapanek on lustakas jätk eelmisel aastal loodusmuuseumi hoovis eksponeeritule, pakkudes ka sel korral külastajatele vahvat võimalust oma kujutlusvõime lendu lasta,“ lisab ta.

Spetsiaalselt selle väljapaneku tarbeks loodud keraamilised skulptuurid on paigutatud loodusmuuseumi hoovi lopsakate roheliste puude-põõsaste vahele ning igaüks neist räägib oma loo. Nii leiab roheluse keskelt näiteks põneva kala nimega Merivarblane. „Merivarblane on pesahoidjast isane kala, kes elutseb nii maailma kui ka Eesti vetes,“ tutvustab keraamilisi tegelasi Tuudelepp. „Tutvuda saab aga ka "Taimuitaja" nimelise ränduriga, kes on meile eluliselt tähtis vägev mikroskoopiline plankton, ja vapra isase kala "Papaga", kes hoolitseb maimude eest neid oma suus kaitstes,“ lisab ta.

Loodusmuuseumi hoovis väljas olevad keraamilised tegelased on inspireeritud muuseumi kahest näitusest: kuni septembri lõpuni avatud näitusest „Müstiline ürgmeri“ ning sel sügisel avatavast uuest isade-poegade temaatilisest näitusest.

Väljapaneku autorid Oksana Teder ja Mart Vaarpuu õpivad keraamikat Eesti Kunstiakadeemia Disainiteaduskonna magistriõppes, Helena Tuudelepp lõpetas sama eriala käesoleva aasta kevadel.