Eesti keskkonnaministeerium liitus ÜRO kliima tippkohtumise raames hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse.

 

  • Kliima
  • 24. september 2019
  • Foto:Kliimakokkuleppel New Yorgis/Pressifoto

Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas. Algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid, kes juhtis Eesti delegatsiooni ÜRO kliima tippkohtumisel.

„Noortel on mure muutuva looduskeskkonna pärast ja nad tahavad, et otsustajad neid kuulda võtaks. Noorusliku entusiasmiga kutsuvad nad riigijuhte üles kiiresti tegutsema. Aga noortel ongi õigus, sest kliimamuutusi tuleb teadvustada ning otsustavaid samme astuda juba täna,“ ütles Klaas, kes osales eilsel noorte tippkohtumisel koos ÜRO noordelegaadi Karl Ander Aleksiusega.

Mitmetes maailma riikides tegutsevad keskkonna alal nõuandvad noorteühendused ja juunist alates ka Eestis. 5. juunil 2019  loodi noorte kaasamiseks keskkonnaministeeriumi ja Eesti noorteorganisatsioonide koostöös Noorte Keskkonnanõukogu, mis käib koos neli korda aastas. Noorte Keskkonnanõukogu on nõuandev organ, mis aitab keskkonnaministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta ja noortel seadusloomes kaasa lüüa.

Noorte kliima tippkohtumine leidis aset ÜRO kliima tippkohtumise raames. Kliima tippkohtumisele tuli kohale 193 ÜRO liikmesriigi riigi- ja valitsusjuhid ning selle eesmärk on esitleda algatusi, mis aitaks senisest tõhusamalt kliimamuutustele lahendusi leida.