Eestis alustas tegevust uus e-apteek Azeta.ee. Ravimeid ning tervise- ja ilutooteid pakkuva Azeta.ee eesmärk on saada juhtivaks e-apteegiks Eestis. AZETA on rahvusvaheline kaubamärk ja e-apteekide platvorm.

Eestis võivad e-apteeke avada kõik tegevusloaga apteegid. Mint Apteek on e-apteegiga tulnud Eesti turule koostöös AZETA kaubamärgi omanikuga (AZETA Leedu), kellel on varasemast välja töötatud e-apteegi platvorm Leedus ja Lätis.

AZETA Leedu tegevjuhi Juste Levcenkaite sõnul on Eestis e-apteegi avamine AZETA kaubamärgi edendamise seisukohalt oluline samm.

„Azeta.ee on teine e-apteek, mis tegutseb AZETA kaubamärgi all. Lätis nägi ilmavalgust Azeta.lv täpselt aasta tagasi. Usume, et teistest Balti riikidest saadud teadmiste najal saame ka Eesti turul klientidele parimaid võimalikke ostlemise lahendusi pakkuda, järgides siiski ka kohaliku turu eripärasid,“ sõnas Levcenkaite ning tõi näiteks, et Eesti on ainus Balti riik, mis võimaldab tellida retseptiravimeid interneti teel.

Ettevõtte eesmärk on kasvada juhtivaks e-apteegiks Eestis, mis eristub konkurentidest laialdase sortimendi ja eksklusiivsete tootepakkumistega.

„Oma tootesortimenti koostades konsulteerime kolleegidega teistest riikidest ning vastavalt tagasisidele ning kohaliku turu nõudlusele lisame e-poe valikusse pidevalt juurde uusi kosmeetika- ning tervisekaupu. Teiste Balti riikide kogemuse põhjal julgeme väita, et tarbijatele on kõige olulisem lai valik trendikaid ja uuenduslikke tooteid ning soodne hind. Meie eesmärk ongi teha kvaliteetsed tooted taskukohaseks kõigile,“ selgitas AZETA Leedu tegevjuht.

Ta lisas, et novembris avatud e-poe arendustööd jätkuvad ning oodata on ka uusi teenuseid.

AZETA kuulub rahvusvahelisse EUROAPOTHECA gruppi, mis ühendab apteekide võrgustikku viies Euroopa riigis - Leedus, Lätis, Eestis, Rootsis ning Poolas. E-apteegina opereeritakse Leedus, Lätis ning Eestis.