E-Fuel Corporation tõi avalikkuse ette esimese teisaldatava koduse etanoolkütuse kasutamise süsteemi, mis võimaldab tarbijal etanooli kohapeal toota ja pumbata see valmides kohe autosse.

Etanooli destillaator EFuel100 MicroFueler on uuenduslik kõik-ühes toode, mis vähendab kasutaja sõltuvust naftast, kärbib temapoolset süsiniku emiteerimise hulka ja toodab kütust hinnaga alla 1 dollari galloni (umbes 3,79 l) kohta.

Selleks ei pea tegema muud, kui lisama suhkrut, pärmi ja vett masinasse ning jätma selle viieks kuni seitsmeks järjestikuseks päevaks tööle. MicroFueler sobib ka baarides, restoranides ja õlletehastes kasutamiseks, kuna pakub võimalust leida rakendus ära visatud alkoholile. Alkoholi ümber töötlevatele ettevõtetele  tuleb galloni hinnaks 0,1 dollarit.

MicroFueler on täielikult iseseisev. Aparaat sobib tavalisse vooluvõrku. Etanooli pumpamine auto kütusepaaki käib täpselt samamoodi nagu ka tavalise auto tankimine.

Suhkrupõhisel etanoolil sõitvad autod toodavad 85% vähem CO2, kui bensiinijõul liikuvad sõidukid.

E-Fuel plaanib muuta koduse kütusejaama sama tavaliseks nagu on seda kodused arvutid.

Autoajastu alguses väitis Henry Ford, et etanool on tulevikukütus. Põhjus arvamuseks oli lihtne – etanoolkütus oli bensiinist odavam. Kui poleks tulnud 1920.ndate aastate kuiva seadust ja naftatööstuse suurt võidukäiku, siis poleks ehk etanool oma veetlust tarbijate silmis kaotanud.

MicroFueler saab tellida aadressil www.efuel100.com ja esimesed tarned hakkavad toimuma 2008.aasta viimases  veerandis. Toode on saadaval USA-s 9995 dollari eest.

Allikas: efuel100.com