Kas ainult suured sõnad või järgnevad ka teod? Euroopa Parlamendi liikmete püüdlused muuta parlamendihooned ja tegevus keskkonnasõbralikumaks hakkavad peagi vilja kandma, sest möödunud nädalal võttis parlamendi juhatus vastu tegevusplaani kahandada aastaks 2020 parlamendi süsinikdioksiidi heitgaase 30% võrra.

Juba varem valminud parlamendisisese uurimuse järgi on sellise tulemuse saavutamine reaalne: tuleb muuta suhtumist, energiatarbimine peab olema tõhusam ning rakendada tuleb taaskasutatavat energiat. Olemasoleva potentsiaali rakendamine eeldab ümberkorraldusi energiakaustuses, mobiilsuses, ehitiste infrastruktuuris ja infotehnoloogia valdkonnas.

Kuidas EP heitgaase vähendab?
 
  • Energiatõhususe parandamine parlamendihoonetes
  • Avaliku transpordi (buss, rong, metroo), jalgrattaliikluse ning jalgsi käimise toetamine
  • Teadlikkust tõstva kommunikatsioonikampaania korraldamine parlamendi töötajaskonna harjumiste muutmiseks
  • Varustajate rohelisele teele julgustamine
 
Parlamendi senised saavutused
 
EP on ainuke ELi institutsioon mis omab kõigile kolmele töökohale kehtivat EMAS sertifikaati. Tulemuseks on see, et kogu parlamendis kasutatav paber on ümbertöödeldud ja kloorivaba, kõik printerid trükivad lehe mõlemale poolele, arvutid lülituvad automaatselt ööseks välja ning kõikides parlamendi töökohtades sorteeritakse prügi.
 
Alates selle aasta algusest kasutatakse Strasbourgi, Luksemburgi ja Brüsseli parlamendihoonetes vaid taastuvatest allikatest toodetavat elektrit.

Kuidas parlament keskkonda säästab?

  • Rohelise energia kasutus kõigis kolmes töökohas hoiab ära 18 000 tonni CO2 õhkupaiskamise aastas
  • Ümbertöödeldud paber hoiab ära 800 tonni CO2 õhkupaiskamise aastas
  • Energiatarbimise vähendamine 25% võrra viimase kolme aasta jooksul hoiab ära 2500 tonni CO2 õhkupaiskamise aastas