Festivalide korraldajate keskkonnateadlikus suureneb aasta-aastalt, millest annab tunnistust tõsiasi, et järjest enam festivale soovib saada keskkonnasertifikaati.

Organisatsioon A Greener Festival tegelebki sellega, et nõustab suurürituste korraldajaid, kuidas viia läbi võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega festivale, edastas YLE.

Soomes sai esimese festivalina A Greener Festival'i sertifikaadi Ilosaarirock ja tänavu käiski festivali vastavust nõuetele kontrollimas A Greener Festivali’st Luke Westbury, kelle sõnul muutuvad festivalid ülemaailma järjest keskkonnasõbralikemaks. Sealjuures pole küsimus, mitte ainult teadlikkuses, vaid ka raha säästmises

Ilosaarirock on tegelenud külastajate keskkonnateadlikkuse tõstmisega juba viimased viis aastat. Festivali meeskond tegeleb aktiivselt taaskasutusega ning ostupoliitikas lähtutakse eetilistest põhimõtetest. Samuti arvestab festivali meeskond piinliku täpsusega kokku festivali CO2 emissiooni ning selle suurusest johtuvalt maksis festival kompensatsiooni harivesiliku toetamise fondi ja nüüd toetatakse Kuorinka järve.

Ilosaarirocki keskkonnasõbralikus tulebki välja eelkõige pisiasjades. "Näiteks publiku randmepaelad on tehtud plastpudelitest ja vabatahtlike puhkeruumis on korduvkasutatavad kohvitassid,“ rääkis festivali produtsent Katri Kilpiä.

Festivali toitlustajatele on aga esitatud väga täpsed nõuded selle kohta, kuidas liigitada jäätmed.

Produtsent Katri Kilpiän sõnul kasutavad nad festivali keskkonnateadliku mõõdet ära ka enda reklaamimisel, mistõttu pikemas perspektiivis toob keskkonnateadlikus festivalile ka otsest tulu.

Seetõttu sooviski festival, et ka tänavu pikendataks A Greener Festivali sertifikaati ning Luke Westburyl polnud selle vastu midagi.

"Näiteks oli festivaliala väga puhas. See viitab sellele, et festivali publik on keskkonnateadlik ning seisab samuti jätkusuutliku eluviisi taga,“ ütles ta.