Taastuvenergia valdkonnas revolutsiooni tegeva idufirma Fusebox ridadesse lisandus oktoobri keskel pikaajalise kogemusega finantsjuht Ahto Pärl, kes asub lisaks finantsvaldkonnale vedama ka CO2 korvamise lahenduste väljaarendamist. Varasemalt on Pärl Fuseboxi kaasasutajana meeskonda toetanud nõustaja rollis.

  • Ettevõtlus
  • 11. november 2021
  • Foto: Ahto Pärl/Fusebox

„Ahto senine kogemus rahvusvahelistes ettevõtetes on suureks abiks Fuseboxi tulevases edus,“ rõõmustas Fuseboxi asutaja ja tegevjuht Tarvo Õng. „Fusebox on kiiresti kasvav rahvusvaheline ettevõte, mis seisab silmitsi uute turgude ja väljakutsetega,“ lisas ta. „Finantsjuhina annab Ahto Fuseboxi meeskonnale ja investoritele kindluse, et meie ettevõte teeb finantsiliselt õigeid ja kaalutletud otsuseid ning suudab kaasata finantseeringuid erinevatest allikatest.“

Ahto Pärli sõnul on ta Fuseboxi toetanud algusest peale mitmel põhjusel. „Mind huvitab rohevaldkond ja mulle on alati olnud väljakutseks uudsed tehnoloogiad ja nende arendamine ning juurutamine,“ ütles Pärl. „Fusebox on käesoleval aastal väga kiiresti kasvanud ja lühikese ajaga meeskonna kolmekordistanud,“ lisas ta. „Kuna suutsime pardale tuua ka rahvusvaheliselt tunnustatud riskifondi Fly VC, siis tekkis ühelt poolt võimekus ja teiselt poolt vajadus liituda igapäevases rollis,“ selgitas Pärl tagamaid, mis ajendasid teda idufirmale täiel määral pühenduma.

Varasemalt on Ahto Pärl töötanud finantsjuhina Eestis ja Ameerika Ühendriikides finants-, logistika-, lennundus- ja tootmissektorites, nende seas Bank of America Merrill Lynch, Omniva, Nordica ja Eurora ning juhtinud idufirmasid Finbite ja Wallester. Ta on osalenud ka Ekspress Grupi, Baltic Workboatsi ja Printalli nõukogude töös. Ahto Pärl on lõpetanud New Yorgi Ülikooli ärijuhtimise (MBA) ja Tartu Ülikooli majanduse eriala (BA).

Fusebox kaasas juulis meeskonna kasvatamiseks ja uutele turgudele laienemiseks 1,3 miljonit eurot. Rahastusvooru juhtinvestor oli Saksa riskikapitaliettevõte Fly Ventures, investeeringuga liitusid Eesti nimekad ingelinvestorid. Ühtekokku on ettevõte kaasanud 2,2 miljonit eurot.

Idufirma põhitoode on virtuaalne elektrijaam, mis pakub võrguettevõtetele elektrivõrgu tasakaalustamist fossiilsetel kütustel töötavate generaatorite asendamiseks. Selle asemel, et maksta raha elektrijaamale, makstakse hoopis suurtarbijatele, kes võimaldavad oma tarbimist vastavalt vajadusele lühiajaliselt vähendada või suurendada. Eeltoodud lahendus aitab säästa ka CO2 heidete määra läbi fossiilkütusel põhinevate elektritootjate asendamise lühiajalisel tasakaalustamise turul.

Fuseboxi kliendid on keskmised ja suurettevõtted logistika-, tootmis-, tööstus-, kinnisvarahalduse ja jaekaubandussektorist. Fusebox aitab ettevõtetel panustada rohelisemasse keskkonda, pakub säästu energiakuludelt ja paneb hooned seeläbi tulu teenima põhitegevust segamata.

Fusebox on Baltikumis ainus energiasüsteemi tasakaalustamise ja kauplemise platvormi pakkuv ettevõte. Kauplemine käib aktiivselt Eesti ja Leedu turul. Lisaks on ettevõttel esindajad Lätis, Soomes, Poolas, Malaisias, Sri Lankal, Austraalias ja Brasiilias ning plaanis on hakata virtuaalse elektrijaama teenust pakkuma ka Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Hollandis.