• Nokust Kakerdajani - uudse helkurraja avamisega tähistati kindlustusfirma juubelit (36)
  11. detsember 2020
  Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

  Noku lõkkepaigast Kakerdaja rabani viiv kolme kilomeetrine helkuritega märgistatud rabarada ehitati ERGO kindlustusfirma toel. Alates eilsest on Järvamaal asuvas Kakerdaja rabas avatud helkuritega märgistatud loodusrada, mis võimaldab ohutut rabamatkamist taskulambi olemasolul ka pimedal ajal. Et säästa loodust valgusreostusest otsustati ERGO kindlustuses helkurmärgistusega raja kasuks. Raja avamisega tähistab kindlustusfirma oma 30dat sünnipäeva. Ohtra helkurvarustusega varustatud rada on juba leidnud kasutajaid.

  „Kuna koroonapandeemia on välistanud suuremad koosviibimised, samas individuaalne tervisesport on soositud, kingime oma töötajatele ja laiemalt kogu Eestile helkuritega märgistatud matkaraja, kus on alati turvaline, ka õhtupimeduses jalutada – seda enam, et rabamatkamisest on saanud justkui uus rahvussport. Helkurlahendusega soovime luua senisest enam võimalusi värskes õhus keha ja meel ärksana hoida,“ ütles ERGO kindlustuse tegevjuht Marek Ratnik.

  Kohal oli Päästeliidu ja ESTSAR operatiivgrupi esindaja Ragnis Topkin, kes jagas kasulikke soovitusi pimedal ajal matkamiseks:

  „Öine pime mets on hoopis midagi muud kui päevane – ta on õhu poolest erinev, pilt on erinev, isegi lõhnad on erinevad -, nii et soovitan minna. Vastavalt ilmastikuoludele pane matkale minnes selga õige varustus, võta kaasa seljakott, kuhu sisse võiks minna veepudel, natuke näksimist, täislaetud mobiiltelefon, vile ja pikemale seiklusele minnes ka matkanuga. Kuna talvisel ajal läheb kiirelt pimedaks, võta kaasa taskulamp, kuid eelnevalt veendu, et selle patareid oleks täis. Kui lähed üksinda metsa, siis võiks taskulampe olla isegi kaks, sest mõned taskulambid võivad külmades oludes otsad anda,“ rääkis Topkin.

   


ÜLES