4-8. juulil 2016 Hispaanias Arterra kogukonnas toimunud GEN Europe ( Global Ecovillage Netork ) konverents tõi kokku üle 200. ökokogukondade liikumise aktivisti 34. erinevast riigist.

Seekordse konverentsi peateemaks oli “ 20 aastat ökokülade ja –kogukondade koostööd jätkusuutliku maailma nimel”. Tutvustati mitmeid jätkusuutlikke tehnoloogiaid alates päikese-, tuule- ja hüdroenergiate kasutamisest ning näidati, kuidas toidujäätmetest biogaasi teha.

GEN liblikas
Toomas Trapido- EÖÜ juhatuse esimees; Toivo Aalja-GEN 2018 konverentsi initsiaator ja Ross Jackson- tunnustatud ettevõtja Taanis ja rahvusvaheliselt ning GEN liikumise üks asutajaid

Üheks populaarsemaks esinejaks oli John Croft Austraaliast, kes innustas oma Dragon Dreaming töötoas inimesi suuremalt unistama ja oma unistusi ellu viima. Head eeskuju näitas Prantsusmaal asutatud liikumine Colibris, mis mobiliseerib inimesi ehitama üles uut tüüpi humaanset, ökoloogiliselt ja sotsiaalselt tasakaalus ühiskonda.

Eesti esindajate peamiseks eesmärgiks oli tutvustada 2018. aasta suvel esmakordselt Eestis toimuva GEN konverentsi “ Teadlike kogukondade tarkus” ettevalmistust, rääkida Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga seonduvast, talletada teadmisi ja kogemusi konverentsi korralduseks, luua uusi sõprussidemeid ja esitada kutse Eestisse kogu GEN organisatsioonile.

GEN liblikas
Kosha Joubert ( vasakul) - GEN International tegevjuht ja Macaco Tamerice- GEN Europe endine president, Itaalia Damanhur kogukonna juht GEN 2016 konvrentsi avamas

Sooja vastuvõtu osaliseks sai Eesti delegatsiooni esitlus ja videoklipp GEN liblikalennust Eestisse, mispeale kõlasid hüüded “Estonia is very much calling!” Rohkem infot ja videoklipi leiab GEN Europe 2018 konverentsi facebook lehelt.

Hispaanias esindusega kaasas käinud filmiprodutsent Riina Hein salvestas hulgaliselt intervjuusid GENi asutajate ja võtmeisikutega, millest on kavas lähiajal teha ökoliikumist laiemalt tutvustavaid videoklippe ning dokumentaalfilm ökokogukondade elust ja GEN 2018 konverentsi ettevalmistusest.

GEN liblikas
Eesti delegaat ja filmiprodutsent Riina Hein intervjueerimas GEN-Europe 2016 ökokogukondade konverentsil Hispaanias, Arterras, ühte tuntuimat kogukonnaliikumise eeskujusid Ladina Ameerikas - Mehhiko esitluskunstnikku Alberto Ruz Buenfili, kelle elutööks on sotsiaalse muutuse ja jätkusuutliku keskkonna loomine

Tere tulemast kaaslooma jätkusuutlikku elumudelit Eestis!

www.kogukonnad.ee

www.lilleoru.ee

www.gen-europe.org

Eesti delegaatide sõitu GEN konverentsile Hispaanias toetas KÜSK

GEN liblikas