Projektidesse kandideerimine on avatud kõigile 21-30aastastele inglise keelt valdavatele ja maailmaharidusest huvituvatele noortele. Hea vene keele oskus tuleb mitmetesse projektidesse kandideerimisel kasuks.

GLEN on Euroopa noortele suunatud maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprogramm, mis hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist projektipõhist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal. GLEN Eesti programmi eesmärgiks on kasutada osalejate isiklikku töökogemust inspiratsiooniallikana arengukoostöö ja maailmahariduse edendamiseks Eestis.

2012. aastal lähevad GLEN Eesti vabatahtlikud Keeniasse Kibera slummi Amani Kibera organisatsiooni noori tüdrukuid nõustama, Etioopiasse Etioopia Naiseksportööride Assotsiatsiooni naisettevõtlust edendama, Gruusiasse Shota Rustaveli Riikliku Ülikooli turismi teaduskonda õppekava koostama, Ukrainasse Lvivi linna unikaalset kultuuripärandit dokumenteerima ning Taisse meremustlaste kogukonnakeskusesse inglise keelt ja keskkonnateadlikkust õpetama.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul aitab arengumaades projektides töötamine kaasa Eesti noorte teadlikkuse tõusule arengumaade probleemidest. „Vabatahtlikuna töötamine annab noorele võimaluse praktilise kogemuse pinnalt selgitada Eesti üldsusele arenguprobleemide keerukust,“ ütles Piret Hirv.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust, mis on Saksa organisatsiooni ASA ja mitmete uute Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikuühenduste ühisprojekt. GLEN projekti eesmärgiks on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel.

Projekti koordineerib Eestis Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab Eesti Välisministeerium.

GLEN Eesti projektidesse kandideerimine kestab 5. veebruarini. Lisainfot kandideerimise ja varasemate GLEN vabatahtlike kohta leiad aadressilt www.terveilm.net/glen.