Üha enam ja enam on saamas selgeks, et kui keegi võiks päästa meie maailma globaalsest soojenemisest ja üldisest saastumisest, siis need on meie lapsed. Californias lasti hiljuti välja uus lastele suunatud animeeritud veebileht „Gorilla kasvuhoones”, mis õpetab kuidas lapsed saavad ellu viia reaalseid muutusi reaalses maailmas.

Veebileht on disainitud ja animeeritud FreeRange Studios ja seda toimetab SustainLane portaali tiim, kes tutvustavad lastele reaalseid samme, et suurendada nende ökoloogilist aktiivsust.  Veebikeskkond on üles ehitatud action-animatsiooni põhimõttel, et inspireerida lapsi astuma neid ümbritsevas maailmas samme energiasäästu, keskkonnahoiu ja tervislike eluviiside poole.

gorilla greenhouse
Kogu veebikeskkonna tegevus toimub müstilises San Francisco kasvuhoones, kus möllavad neli last ja roheline gorilla, kes kasutavad oma ettekujutusvõimet, aktiivsust, oma musikaalseid võimeid selleks, et muuta neid ümbritsev maailm paremaks.

Pilootepisoodiks on valitud „Vaikse ookeani prügimägi”, kus neli last ja roheline gorilla üritavad võita nõdrameelset Dr. Morlon Hufflebot, kelle eesmärk on luua keset Vaikset ookeani suur prügimäest saar. Järgnevates episoodides asub kasvuhoone kamp avastama tervisliku toitumise maailma, globaalset soojenemist, metsade hävitamist, taastuvenergiat ja energia säästmist.

Veebikeskkond julgustab olema lapsi maailma päästva kogukonna osa, pakkudes võimalust osaleda interaktiivses õpikeskkonnas, tutvuda teiste laste poolt valmis meisterdatud videoklippidega, mis on suunatud plastijäätmete taaskasutamisele ja annab võimaluse õpetada ka teisi lapsi järgima sama eeskuju.

Allikad: GreenGorilla; Energiasäästu portaal

Foto: wikipedia