Puukaitsjate sõnul rikub ehitusfirma Nordecon AS raieluba nr 27279. Ettevõttel on lubatud raiuda 795 puud, aga raiutud on juba 1218 puud.

Raieluba keelab pesitsusperioodil (01.04-31.07) raiuda puid, millel on linnupesad. Ettevõte on seda tingimust korduvalt rikkunud. Rikkumiste kohta on fotod. Ka Haabersti hõberemmelgal on linnupesa, mida pole maha jäetud. Raieluba võimaldab raiuda kuni 105-sentimeetrise rinnaläbimõõduga hõberemmelga. Kaitstav puu on 30 sentimeetrit suurema läbimõõduga. Ehitajatel puudub luba puud raiuda. Aktivistid kaitsevad puud ebaseaduslikku raie eest. Ehitusettevõtja Nordecon AS on juba käitunud õigusvastaselt ja on oodata, et käitub nii ka tulevikus. Seetõttu ei saa kaitsjad veel lahkuda.

Aktivistid esitasid varem keskkonnaministeeriumile taotluse puu kaitse alla võtmiseks, kuid keskkonnaministeerium teatas teisipäeval, et Haabersti hõberemmelgas ei vasta nende hinnangul riikliku kaitse alla võtmise eeldustele, ja jättis raieloa kehtima. Remmelga kaitse alla võtmiseks on allkirja andnud üle 1500 inimese. Haabersti hõberemmelga kaitsele on asunud ka riigikogu liikmed.

Riigikogu looduslike pühapaikade toetusrühma liikmed Eerik-Niiles Kross, Artur Talvik, Mart Nutt ja Rainer Vakra tegid pöördumise ministritele, muinsuskaitseametile ja Tallinnale, et Haabersti hõberemmelgas on muutunud looduslikuks pühapaigaks, mistõttu ei saa puu mahavõtmine kõne allagi tulla.

 

 

 

Pildistasid Katrin ja Janek Jõgisaar, www.bioneer.ee.