Harju maavanem tegi teatavaks, et Harju maakonna aukodaniku 2012 tiitli pälvib Juhan Särgava. Aukodaniku vapimärgi annab maavanem Ülle Rajasalu üle järgmisel kolmapäeval, 22. veebruaril Eesti Vabariigi 94. aastapäevale pühendatud vastuvõtul Maardu mõisas.

Kõrgeima maakondliku tunnustuse pälvija Juhan Särgava on AS Saidafarm asutaja ja omanik aastast 1992. Tänaseks on Saidafarm oma tootlikkuse poolest Ida-Euroopa suurim mahepõllumajandusettevõte, mis on liikmeks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojale, Eesti Kaubanduskojale, Harju Talupidajate Liidule, Eesti Biodünaamika Ühingule, Eesti Mahetootjate Liidule, liikumisele Kodukant Harjumaa, EAN-Eestile, Piimatöötlemise Väikekäitlejate Liidule.

Lisaks aktiivsele tegevusele mahepõllumajanduses, toetab Särgava kohaliku külaelu arengut ning paikkondlikke kultuuriinitsiatiive ja tegevusi. 2010. aastal valiti ta Eesti Põllumeeste Keskliidu presidendiks. Laureaat on valitud Nissi Vallavolikogu liikmeks 1999. aastast kuni tänaseni. 1999–2009 oli ta Nissi Vallavolikogu esimees.

Riik on tunnustanud 2006. aastal Juhan Särgavat Valgetähe IV klassi teenetemärgiga kui Eesti Vabariigi taastajat ja edendajat.

Maavanem Ülle Rajasalu sõnul on aukodaniku tiitli saaja maakonna arendaja, olles aktiivne mitmes valdkonnas. „Lisaks ettevõtlusele ning kultuurielu edendamisele, on Särgava andnud oma panuse ka spordielu arendamisse, kuuludes alates 2000. aastast Harjumaa Spordiliidu juhatusse,“ lisas Rajasalu.

Aukodaniku tiitli traditsioon pärineb aastast 2009, kui anti välja esimene maakonna aukodaniku tiitli, mille pälvis selle dirigent Eri Klas, 2010. aastal Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi asutaja ja juht Johannes Tõrs ning möödunud aastal kultuuri- ja ärimees Jaan Manitski.