Tänavune traditsiooniline heakorrakuu kampaania algas Tallinnas 14. aprillil suurte talgute ja kogupereüritusega Stroomi rannas, millest võttis osa ligi 400 vabatahtlikku, kes kogusid rannaalalt ning mänguväljakutelt ca 100m3 prahti. 

Talgutele osales Põhja-Tallinna ja ka teiste linnaosade elanikke, koolilapsi, vabaühenduste esindajaid, Põhja-Tallinna valitsuse, Tallinna Keskkonnaameti ning teiste ametite töötajaid. 

Talgulistele pakuti hernesuppi, teed ja saiakesi ning toimus kontsert, kus esinesid Tanja Mihhailova ja noortebänd "Põhja-Tallinn". Osalejate vahel loositi välja erinevaid auhindu, sh kruiis Stockholmi kahele.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul oli suhteliselt külma ilma arvestades nii suur vabatahtlikke arv üsna üllatav ja rõõmustav ning näitab seda, et tallinlased hoolivad oma kodulinnast ja tulevad Tallinna Linnavalitsuse heakorrakuu algatusega hea meelega kaasa.

Abilinnapea arvates võtsid talgulised hästi omaks selle aasta heakorrakuu tunnuslause „Lööme linna läikima!“ „ Kindel on see, et Tallinna päevaks, 15. maiks on kampaania eesmärk saavutatud ning pealinn puhtam ja ilusam.“

Peamine suund heakorrakuul on nurgataguste prügilate likvideerimine ja talve jooksul kogunenud prügi koristamine. Selleks korraldatakse talgud kõikides linnaosades.

Järgmised talgud toimuvad 23. aprillil Nõmme kergejõustikuklubi eestvedamisel Nõmme maastikukaitseala jooksuradade korrastamiseks. 27.aprillil toimuvatel koristustalgutel igas linnaosas osalevad Tallinna koolid ja lasteaiad üle linna.

Avaürituse toetajaks oli Euroopa regionaalarengu fondi programmi INTERREG IV A rahvusvaheline projekt ”Läänemere väljakutse - linnad tervema mere nimel”.

Heakorrakuu tegevusi koordineerib Tallinna keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 21 aastat tagasi. Tallinna linnavalitsus kuulutas oma 3.aprilli 1991.a. otsusega nr 79 aprillikuu heakorrakuuks. Hiljem kujunes välja traditsioon lõpetada heakorrakuu Tallinna päevaks.