Nokia ja National Geographic Eesti poolt läbi viidud heategevuslik fotoeksperiment „Toit – läbi Nokia Lumia 1020 kaamerasilma“ tõi lisaks toetusele jätkusuutliku põllumajanduse fondi ka kingi Remo Savisaare fotokoolituse näol Tudulinna Asenduskodu 12- aastasele Anna-Liisale ja tema sõpradele.

Mobiilsest fotoaktsioonist võtsid osa viis loovisikut, kelle piltide müügist laekunud tulu annetatakse  Eestimaa Looduse Fondile keskkonnasõbraliku põllumajanduse edendamiseks. Lisaks otsustasid korraldajad koostöös SEB Heategevusfondiga täita ühe lapse suure unistuse ning kinkisid Tudulinna Asenduskodu lastele Remo Savisaare fotokoolituse.

SEB Heategevusfondi alt on võimalus kõigil kandideerida hobistipendiumile, mille raames koolitus ka ellu viiakse.  Üheks selle aasta hobistipendiumi saajaks on Anna-Liisa, kelle unistuseks on tegeleda fotograafiaga kuid siiani puudusid tal selleks vahendid. Nokia kinkis talle Nokia Lumia 520 ehk kaameraga nutitelefoni ning hobistipendiumi abil saab ta endale valida meelepärast tehnikat juurde. Kuidas seda kasutada ja ilusaid pilte teha, õppisid lisaks Anna-Liisale ka tema sõbrad eile, 29. mail toimunud Remo Savisaare poolt läbiviidud fotokoolitusel (fotol).

Heategevusliku fotoaktsiooni raames võtsid filmimees Hardi Volmer, muusik Ott Lepland, toiduguru Margit Härma, stilist Zenja Fokin ja loodusfotograaf Remo Savisaar endale ülesandeks  jälgida ümbritsevat ning pildistada Nokia Lumia 1020 abil hetki, mis haakuvad toidu temaatikaga ning kõnelevad inimese ja toidu suhetest. Fotod jäävad inspiratsiooniks Tudulinna Asenduskodu seinu kaunistama.

Mobiilse fotoeksperimendi eesmärgiks oli pöörata tähelepanu igapäevasele toidule ja teha seda läbi telefonikaamera silma.  Toit on National Geographicu 2014. aasta üks fookusteemadest ning puudutab toiduvaldkonna erinevaid aspekte.