23. augustil anti Elysée palees Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile üle moepakt Fashion Pact. Allakirjutanute seas on ka H&M, millele lisanduvad teised globaalse haardega moe- ja tekstiiliettevõtted, mis on valmis ette võtma konkreetseid tegevusi tööstusharu keskkonnaalaste väljakutsete osas, mis puudutavad kliimat, bioloogilist mitmekesisust ja ookeane. Pakti esitletakse teistele riigipeadele 24. – 26. augustil Biarritzis toimuva G7 tippkohtumise raames.

,,Soovime, et H&M Group oleks jätkuvalt positiivne jõud, mis aitaks lahendada meie tööstusharu ühiseid väljakutseid. Meie ettevõtte jätkusuutliku tegevuse kogemus on pikaajaline ja usume tugevalt teadmiste jagamisse ning koostöösse. Suudame saavutada rohkem kui jagame ühiseid kõrgeid ambitsioone ja liidame oma jõud. Fashion Pact loob selleks seninägematu platvormi,” on H&M Groupi tegevjuht Karl-Johan Persson veendunud.

Koalitsioon keskendub teaduspõhiselt erinevatele teemadele, mis nõuavad kiireloomulist tegutsemist – globaalse kliimasoojenemise peatamine, bioloogilise mitmekesisuse taastamine ja ookeanide kaitsmine. Tegemist on valdkondadega, millega H&M on ettevõtte strateegiate läbi juba kaudselt seotud olnud. Näiteks on ettevõte seadnud endale eesmärgi olla 2040. aastaks kliimapositiivne ja kasutada hiljemalt 2030. aastal vaid jätkusuutlikest allikatest pärit materjale. H&M Group on allkirjastanud ka ÜRO moetööstuse kliimategevuse harta, milles on sõnastatud visioon jõuda 2050. aastaks null-emissioonideni.

Fashion Pactis esile toodud kliimat, bioloogilist mitmekesisust ja ookeane puudutavad kohustused on välja töötatud viisil, et neid saab integreerida kõikide allakirjutanud ettevõtete jätkusuutlikkuse strateegiatesse ja juba eksisteerivatesse sektoripõhistesse initsiatiividesse, aga kasutada ka loodavate innovatsioonikiirendite kasutusse võtmisel.

H&Mi jätkusuutlikkuse strateegia kohta saab rohkem lugeda siit.

Täismahus moepakti Fashion Pact saab alla laadida siit.