Ilmad on soojad ja romantilised piknikud vabas õhus koguvad populaarsust. Kuidas pikniku korraldades toimida võimalikult säästvalt, seda Bioneer vaatlebki.

Kohavalik

Transpordi seisukohast võiks valida sellise piknikupaiga, kuhu pääsete jalgsi või rattaga. Kui tahate korraldada pikniku kindlasti kodust kaugemal, siis tehke mõni tore paraja pikkusega rongi või bussireis. Andke autole ka vaba päev. Nii säästate loodust ja puhkate närve.

Piknikutarbed

Parem on valmistada piknikuroad ja joogid ise. Nii säästate raha, tagate toidu ning joogi sobiva maitse ja koostise. Valige piknikukorvi toiduained ja joogid, mis ei rikne kiiresti. Suvine kehakinnitus võib koosneda väga lihtsatest valikutest. Ei maksa kaasa võtta liiga palju toidukraami. Kodused soojad saiakuklid, õunad ja porgandiviilud on suurepärased toidud palava päeva tarvis. Eelistada võiks ökoloogiliselt kasvatatud juur- ja puuvilju. Veel parem, kui säästate ka transpordikilomeetreid ja valite kohaliku toodangu. Kasutage toidu ja joogi pakendamiseks korduvkasutatavaid karpe ja pudeleid.

Jätke ühekordsed nõud ostmata ja kasutage korduvkasutatavaid. Nii säästate ennast tekkivast prahiprobleemist, hoiate kokku raha ja sööte mugavamatest nõudest. Liigse raskuse vältimiseks võtke kaasa vaid hädavajalik nõude kogus.

Prügikäitlus ja koristamine

Bioloogiliselt lagunevad jäätmed võiks matta või jätta piknikukoha lähedusse, kui koht ei ole väga sagedasti külastatav. Biojäätmete hulka kuuluvad näiteks majapidamispaber, pähklikoored, hernekaunad, õunasüdamed jne. Taara, paber ja muud pakendid tuleks kaasa võtta ja viia lähimasse vastuvõtupunkti/konteinerisse. Kindlasti ei sobi oma sodi oma prügi vedelema jätta.

Lahkudes veendu, et lõkke sai kustutatud, vajadusel mätastega kaetud ning kõik prügi sai kokku kogutud.


Allikad: Roheline.ee