Tartu Ülikooli loodusmuuseumi raamatusarjas "Eesti elurikkus" ilmus kolmas raamat “Heinikud”, mille autorid on Kuulo Kalames ja Vello Liiv.

“Raamat sisaldab 43 Eestist leitud heinikuliigi originaalkirjeldusi, värvipilte, ökoloogiat ja levikuandmeid, samuti 22 Eestis leiduda võiva liigi lühikirjeldusi ning määramistabeleid eesti ja inglise keeles,” rääkis Kuulo Kalamees. “Raamatus käsitletakse heinikute määramistunnuseid ja esitatakse erialaste mõistete oskussõnastikku,” lisas ta.

Sarjas “Eesti elurikkus” on varem ilmunud raamatud “Riisikad” ja “Tarnad”.

Raamatu esitlus toimub 6. septembril 2019 kell 12-14 Tartu Ülikooli loodusmuseumi seenenäitusel, kus Kuulo Kalamees jagab ka seenekonsultatsiooni. Seenenäituse ajal kehtib raamatule erihind ning huvilistel on võimalik koha pealt ostetud raamatule küsida ka Kuulo Kalamehe ja Vello Liivi autogrammi.

Kuulo Kalamees on mükoloog (bioloogiadoktor), Tartu Ülikooli emeriitprofessor. Tema uurimisobjektiks on olnud lehikseened, kitsamalt on ta spetsialiseerunud seenerühmadele riisikad (Lactarius), heinikulised (Tricholomataceae) ja puravikulaadsed (Boletales).  Tema sulest on ilmunud üle 250 teadusartikli ja -raamatu ning kirjeldanud ligi 50 teadusele uut seeneliiki. Ta on Eesti Eluteaduse Hoidja auhinna laureaat 2009 ja Valgetähe IV klassi teenetemärgi kavaler 2011.

Vello Liiv on sisustusarhitekt, kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, hinnatud harrastusmükoloog ja seenefotograaf, Eesti Eluteaduse Hoidja auhinna laureaat 2012.