Looduskalendri plaadisarja neljal CD-l on kokku 40 lugu: tekstid, mis on illustreeritud loodushäälte, -fotode ja originaalmuusikaga. Looduskalendri loodusjuttude plaadisari on mõeldud kuulamiseks eeskätt 4-10 aastastele lastele, kuid sobib ka vanematele.

„Sea-TV, hülge- ja kotkakaameraga tuntuks saanud Looduskalendril valmis täiesti uus CD-plaatide sari,“ sõnas Looduskalender.ee lasteplaatide projektijuht Matis Metsala. „Tegemist on neljast CD-st koosneva sarjaga, mis käsitleb aastaaegade vaheldumisega seotud märkimisväärsemaid sündmusi Eesti looduses. Sari on mõeldud kuulamiseks eeskätt lastele vanuses 4-10 a, kuid kogub populaarsust ka täiskasvanute seas. Plaadisari sobib igale Eesti perele, kus on lapsed või/ja loodusest ja heast muusikast lugupidavad täiskasvanud. Sarja esimene plaat „Õhus on varakevadet“ ilmus 2008. aasta kevadel ning kolm ülejäänud osa valmisid detsembris 2009.“

Sarja neljal CD-l on kokku 40 lugu, millest igaüks sisaldab loetud teksti ja teemasse komponeeritud instrumentaalset muusikapala. Tekstide ja muusika taustal kõlavad teemakohased, autentsed loodushääled. Plaatidega komplektis on sisuraamatud fotoillustratsioonidega iga plaatidel leiduva loo kohta.

Plaatidel esitatavate tekstide autor on Loodusajakirja toimetaja Helen Arusoo, tekste loevad Hannes Hermaküla ja tekstide autor ise. Loodushelindid on salvestanud Veljo Runnel. Muusika autorid on Matis Metsala, Paul Daniel ja Raul Sööt, muusikat esitavad Eesti parimate hulka kuuluvad muusikud. Enamike loodusfotode autor on üks enimavaldatud loodusfotograafe Eestis Arne Ader. 

Sari on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks ka lasteaedade kasvatajate ning algklasside õpetajate poolt. Tabasalu Tibutare lasteaia õpetaja Sirje jagas oma kogemusi sarja esimese, kevadet käsitleva plaadi kasutamisest järgnevalt: „Neid jutte kuulates sain kõigepealt ise targemaks. Materjal on õpetlik, lihtne, suurepärase teksti-, muusika- ja pildimaterjaliga. CD-d olen kasutanud erinevates ainevaldkondades: käelises tegevuses (maalimises) – laps  maalib pildi kevadest fantaasia järgi plaadilt kõlanud muusikapala kuulates; matemaatikas – määrates muusikapala meeleolu ja iseloomustades seda (mõisted kiire, aeglane; rahulik, lõbus). Nii plaati kui ka sisuraamatu pildimaterjali (pajuurvad, sinilill, liblikas) kasutasime ka kuulamise ja kõnelemise tegevuses – tutvusime kevade tunnustega.“