Septembris ÜRO tippkohtumisel kokku lepitud ülemaailmsete globaalsete säästva arengu eesmärkide hulgas on säästvale tootmisele keskenduv eraldi eesmärk. 

"Inimestena oleme iga päev millegi tarbijad. Säästva arengu komisjon seisab selle eest, et  tarbimine ja tootmine toimuks nii, et sellel oleks väike mõju looduskeskkonnale, aga suur positiivne mõju inimeste heaolule," ütles Peterson.  „Meie valikud võivad anda tootjatele signaali, et tooted ja teenused  peaksid olema toodetud teatud materjalidest või kujul, millel on võimalikult väike ökoloogiline jalajälg,“ ütles ta.

„Sellisel juhul toimub tootmine taastuvenergia toel, energiatõhusalt, materjalidena kasutatakse taas- ja korduskasutatud ressursse, väikese veekuluga või jäätme- ja heitehulgaga," sõnas Peterson.  "Seega on tarbijal suur mõju, mida ja kuidas tootja toodab. Vähem tähtis pole seegi, et energiatõhusam ja materjalitõhusam tootmine või madalad jäätme- ja heitekulud on rahaline kokkuhoid tootjale,“ lisas ta.

Maailma riigipead leppisid septembri lõpus toimunud ÜRO peaassambleel New Yorgis kokku 17 uut ülemaailmset säästva arengu eesmärki , mida hakkavad ellu viima kõik riigid. Kuna teemad on ulatuslikud ja katavad ühiskonnas kõiki valdkondi, peavad riik, erasektor ja huvigrupid tulemuste saavutamiseks aktiivselt koostööd tegema.