Kuidas WC-s säästa? Oletagem, et teie WC-s on juba kahesüsteemne pott, kuskilt ei tilgu ega ei nirise vett, lambi sisse olete keeranud säästva pirni ja potti puhastate keskkonnasõbralike vahenditega. Tundub nagu enam rohkem säästa ei saakski. Saab ikka. Vetsust leiab tänapäeval kindlasti ka WC-paberi rulli. „Ökoteadlikus kodus kasutatakse värvimata, taaskasutatud paberist WC-paberit. Ma juba teen seda,“ vastate teie. Tegelikult on olemas veel üks nipp, mis aitab säästa. Nimelt tuleb WC-paber õiget pidi hoidikusse panna.

Meediakanalid Treehugger.com ja currentconfig.com jagasid omapoolseid nõuandeid, kuidas WC-paberit paigutama peaks. Nagu järgnevatelt joonistelt näha võib, on parem, kui paber jookseb ülevalt alla. Miks? Kohe räägime lähemalt.

Rulli keeratud WC-paberi kasutamisel võiks arvestada paari tõsiasjaga. Oluline on teada näiteks seda, et üks ja seesama rull käitub erinevates asendites sootuks erinevalt.
WC silmaga petmine
Tegelikult on raiskamine vale asendi korral paratamatu. WC-paberit rebides võtame me alati kinni selle nähtavast osast. Kui paber ripub ülevalt alla, siis jätame me kätte üsna vähe paberit ning rebides me näeme,  kui paju paberit tulemas on. Teise variandi korral on rebimise õnnestumiseks vaja võtta kinni rulli alt välja ulatuvast paberist ja rebimise pind ei ole visuaalselt nähtav.                                                                            WC paber murdmine
 
Kuna juba paberist kinni võtmise punktid on erinevad, on erinevad ka rebimisjoonte asukohad. Nagu eelneva jutu põhjal võib eeldada, võidab ka selle võrdluse ülevalt alla rippuv WC-paber.

wc paber murdmine 2

Lisaks paberi raiskamisele muudab rulli vale asetus ka paberi kasutamise ebamugavaks. Ülevalt alla rippuv paber ei jää jooksma, kui olete rebimise lõpetanud.

Wc paber korralik

Seega, lihtsuses peitub võlu. Tehke üks õige liigutus ja juba saategi kasusid rohkem, kui oodata oskasite.