Sünoptik Merike Merilain ennustab juuniks-juuliks erakordset sooja ehk lausa soojaanomaaliat. Kuidas selle kõige juures rahulikult kontoris püsida kirjutab RMK.

Eks ta raske ole, aga veidi leevendust toob mõte eesootavast nädalavahetusest ja puhkuste ajast. Selleks, et kauaoodatud vabad päevad arvutiekraani ees ei mööduks, tasub loodusretk varakult ära planeerida. Seda enam, et RMK kodulehel olev otsingusüsteem teeb selle väga lihtsaks ja mõnusaks.

RMKl on riigimetsas ja kaitsealadel ligi 2000 km matkaradu, 178 kattega lõkkekohta, 41 ette valmistatud telkimisala ning hulk metsaonne-metsamaju, aga kui piknikukorv valmis pandud ja loodus kutsub, siis kuhu ikkagi täpselt  sammud seada?

Alustuseks tuleks minna RMK kodulehel olevale looduses liikuja teemalehele. Seal avanev Eesti kaart peidab endas mahukat andmebaasi, kuhu detailselt sisse kantud kõik RMK õppe-, ratta-, matka- ja maastikusõidurajad, samuti telkimisalad, lõkkekohad, metsamajad ja -onnid, teabepunktid ning looduskeskused.

Näiteks kui sinu nädalavahetusse võiks kuuluda rattaretk Tartu lähistel, saad paar nupulevajutusega teada, et sul on valida 5 eri raja vahel, millest lühim on 7 km pikkune Tüki rattarada ja pikim 45 km pikkune Kaiu rattarada. Ära on toodud raja täpsed koordinaadid ja fotod, tee peale jäävad vaatamisväärsused ning ümbruskonna puhkekohad ja lõkketegemise võimalused.

Või kui sind huvitab, millise metsaonni koiku peal saaksid mööda saata öö Ida-Virumaal matkates, siis on sinust vaid kolme hiirekliki kaugusel info, et valida saab Muraka, Seljandiku ja Varessaare metsaonni vahel. Mine aga kohale ja laota madrats koikule, ööbimise eest RMK metsaonnides tasu ei küsita.

Mõistagi jagatakse head nõu loodusepuhkuse võimaluste kohta suvisel Eestimaal ka RMK 27 teabepunktis, mis on lahti iga päev kell 10-18.

Pakettreiside aeg on möödas, nüüd saab igamees endale ise unistuste retke kokku panna!