Rootsis esmakordselt korraldatav auhinnakonkurss Children’s Climate Prize 2016 ootab osalema 10-16-aastaseid noori üle maailma, kes on miskil moel oma tegevusega panustanud keskkonna või kliima hoidmisesse.

Konkursi raames otsitakse uue põlvkonna kliimakangelast, kes tõmbab tähelepanu meie planeedi eest hoolt kandmise vajalikkusele ja tegutseb puhtama ja jätkusuutlikuma tuleviku nimel.

„Julgustame kindlasti ka Eesti koolinoori konkursil osalema, et tutvustada häid keskkonnasõbralikke projekte, millega nad on tegelenud,“ kommenteeris Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse juhataja Lauri Tammiste. „Samuti on see suurepärane võimalus, et auhinnakonkursi kodulehe ja sotsiaalmeedia kaudu silma peal hoida, mida teised noored üle maailma kliima ja keskkonna parandamiseks teevad,“ lisas Tammiste.

Auhinnakonkursile saavad kandideerida kõik soovijad kodulehe kaudu 22. augustist 22. oktoobrini. Samuti võib kodulehel sobivaid kandidaate välja pakkuda. Zürii kuulutab 10. novembril välja viis finalisti ja võitja valitakse 17. novembril. Nädal hiljem, 24. novembril, toimub Nobeli preemiast inspireeritud auhinnatseremoonia ja bankett Södertälje linnas Rootsis, kuhu võitja sõidab auhinnakonkursi korraldaja kulul. Võitjat premeeritakse lisaks medalile ja diplomile ka 50 000 rootsi krooni ehk umbes 5200 eurose auhinnarahaga.

Zürii esimees, Stockholmi Keskkonnainstituudi direktor Johan Kuylenstierna märkis, et tegemist on väga teretulnud ja olulise ettevõtmisega. „Kliimaauhinna konkursist kasvab kindlasti välja uus keskkonna- ja kliimateadlik põlvkond, kes otsib aktiivselt ja vastutustundlikult keskkonnaalastele väljakutstele nutikaid lahendusi,“ kommenteeris Kuylenstierna.

Züriisse kuuluvad lisaks majandus-ja keskkonnavaldkonna spetsialistidele ka õpilased Prantsusmaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Uus-Meremaalt, kes osalesid möödunud sügisel Pariisi kliimakonverentsi eel korraldatud laste kliimakonverentsil, ning õpilased Södertälje linna Blombacka kooli 5. klassist.

Auhinnakonkursi ellukutsujaks on Rootsi energiaettevõte Telge Energi.