Pesa ehitamise ajal on kuldnokkade laul muidugi kõige vägevam. Hommikuti alustatakse kuni pool tundi enne päikese tõusu, õhtul lõpetakse koos päikese loojanguga. Laulab vahel isegi maapinal. Pea heidetakse selga, ripakil tiibadega justkui väristatakse. Emaslind laulab enam „mänguajal“, aga temakese laul on lühem ja pole nii kõlav. Kuldnokkade laul lakkab tavapäraselt maikuu keskpaigas ja tähelepanelik kuulaja avastab looduse helides enese jaoks nagu „tühja koha“.

Lõuna–Eestis on paikondi, kus kuldnokkadel pojad koorunud. Täiskurnas on 4-7 helesinist muna. Varem pesitsema asunud emaslinnud munevad reeglina suurema kurna. Haudumise alguseks ei peagi kõik munad munetud olema. Põhiaja haub emaslind, keda isaslind asendamas käib. Öösel on pesal emaslind. Isaslinnud veedavad  ööd salkades, kas põõsastikes või ka roostikus, sealt ilmutakse varahommikuks taas pesa juurde. Haudevältus on tosina päeva jagu.

Koorumist kinnitab helesiniste koorte ilmumine pesa ümbruses need lihtsalt loobitakse pesast välja ja maikuu 20ndate päevade paiku see sageli toimub, ikka seal, kus kuldnokad pesitsemas. Koheselt muutub vanalindude käitumine – üks istub pesal ja soojendab poegi kuni teine lindudest toitu otsib ja juba paari päeva möödudes kuuleb pesast nõrka sidinat.

Toiduratsioonist samuti: pärast koorumist poegadele ikka väikesed putukad, seejärel putukate vastseid ning röövikuid, vihma – ja traatusse ning põrnikaid. Toitmine käib varavalgest – videvikuni välja.