27. juunist 1. juulini kohtusid UNESCO Läänemere projekti raames ligi 50 õpilast ja õpetajat Taanist, Saksamaalt, Poolast, Leedust, Lätist ja Eestist. Laagripaigaks valiti mereäärne Roosta puhkeküla ning töötubasid juhendasid oma ala eksperdid.

Viie päeva jooksul tegutseti töötubades, kus igaüks sai valmistada zooplanktoni võrgu ja määrata zooplanktoni liike (Lennart Lennuk), tutvuda makrovetikate ja kromatograafiaga (Kristiina Nurkse), sooritada praktilisi ülesandeid taimede ja loomade funktsionaalse rolli ning elupaigaeelistuste kohta (Jonne Kotta), uurida kaldataimi (Marje Loide) ja kaardistada rannikuprotsesse (Hannes Tõnisson).

Läbi rollimängu õpiti tundma keskkonnainspektori vastutust ja teadvustati „keskkonnapolitsei“ rolli (Tarvo Lillema, Aliis Kevvai). Koomiksite töötuba andis ülevaate globaalsetest keskkonnaprobleemidest ning lõpuks loodi kangelastegelane, kes edaspidi Läänemerd kaitseb (MTÜ Mondo). Lisaks katsetati tahvelarvuti rakendusi Läänemere vaatlusandmete kogumiseks BSP programmi „Coast watch” raames.

Ei puudunud ka teaduslikud loengud Läänemere üldökoloogiast kuni viimase aja huvitavamate metoodikateni (Jonne Kotta) ja ökosüsteemi teenustest (Meelis Uustal). Ekskursioonipäeval matkati Silma looduskaitsealal ja vaadeldi linde (Marko Valker, Meelis Uustal).

Palju elevust tõi puhkekülas ka igal laagriõhtul toimunud kultuuriprogramm, mille viisid läbi osalevate riikide noored ise, et tutvustada oma kultuuri ja kombeid: mõõtu võeti viktoriinis, laulmises, tantsimises, Lego autode kokkupanekus ja isegi käesurumises.

Praegune Läänemere projekti rahvusvaheline koordinaator Gedy Siimenson arvab, et üks korralik rahvusvaheline laager arvestab kõigi osalejate vajadustega ning teadusliku tegevuse kõrval on oluline vahetada ka kultuurilisi teadmisi. „Ma usun, et rahvusvahelised laagrid on noorte jaoks olulised õpi inkubaatorid, mis valmistab neid ette eluks pidevalt muutuvas ja  multikultuurses keskkonnas.”

UNESCO Läänemere projekt (The Baltic Sea Project - BSP) on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel üheksas Läänemere riigis. Projekti tegevused suurendavad õpilaste teadlikkust Läänemere keskkonnaseisundist ja tutvustavad erinevaid  arusaamu inimese ja looduse vastastikusest sõltuvusest.

Läänemere projekt on UNESCO ühendkoolide projekt, mis on õpetajad ja õpilasi juba 25 aastat kokku toonud. Alates 2010. aastast toetab projekti tegevusi Keskkonnainvesteeringute Keskus ning 2012. aastast taas ka Haridus- ja Teadusministeerium. Projekti rahvusvahelisi tegevusi koordineerib kuni 2015.aasta suveni Tartu Keskkonnahariduse Keskus.