Sel reedel ja laupäeval, 10.-11. oktoobrini peetakse Viljandis suurt pärimusmuusika lõikuspidu. Kahe päeva jooksul saab kuulata sel aastal enim säranud Eesti pärimusmuusikuid, välisesinejaist tulevad külla folk-rock-jazzansambel Zef Prantsusmaalt ning karismaatilised vennad Stefan ja Diedrik Timmermans Flandriast. Uuendusena tegutseb mõlemal päeval ka vabalava ning lõikuspeo kontserdid kantakse üle veebilehel
www.folk.ee.

Kokku toimub pärimusmuusika lõikuspeo raames Viljandis  11 akustilist kontserti - enamus vastvalminud Pärimusmuusika Aidas, üks Jaani kirikus. Sisefestivali juhatab reedel, 10. oktoobril kell 18:00 sisse suur ülevaatekontsert erinevatelt lõikuspeo esinejatelt. Kohe seejärel paneb oma pillid ja lauluhääled kõlama jazz- ja pärimusmuusikakooslus Paabel, kes esitleb lõikuspeol ka oma esiksinglit Loomine. Paablilt võtavad laulujärje üle Setu folkrockpoisid Zetod (pildil) ja Tsibihärbläseq. Õhtu lõpetab ürgsest meesenergiast pakatav Ukraina-Eesti segabänd Svjata Vatra ning maailmamuusikapidu DJ Harl:Etno juhtimisel.

Laupäeval, 11. oktoobril saab Pärimusmuusika Aidas jalga keerutada torupillide ja Ro:Toro, näppepillide pundi Gjangsta ning folgi publikumagneti Vägilased saatel. Samuti astuvad laupäeval üles välisesinejad - oma hoogsa ja kirgliku esitusega laineid löövad Stefan ja Diedrik Timmermans Flandriast ning rõõmust pulbitsev Prantsuse punt Zef. Kuulata saab ka  rahvamuusikat töötlevat Mälutagust ja müütilist regirocki bändi Oort, kes üllatab seekord  unplugged kavaga.

Tänavu-aastase uuendusena tegutseb kogu lõikuspeo vältel Pärimusmuusika Aida väikeses saalis vabalava, kus astuvad üles veel mitte nii tuntud, ent sellegipoolest kuulamist ja vaatamist väärivad rahvamuusikakollektiivid. Kogu vabalava programm on nautimiseks tasuta. Samuti viiakse nn sügisesel jätkufolgil läbi õpitubasid, esitletakse Sandra Sillamaa noodiraamatut uutest pillilugudest pärimusmuusikas ning peetakse maha öiseid jämme. Lõikuspeo kontserte saab otseülekandes jälgida veebilehelt www.folk.ee.

Lõikuspeo üksikkontsertide piletihinnad jäävad vahemikku 25-125 krooni, ent piiratud koguses on Piletilevis müügil ka soodsa hinnaga päevapileteid. Reedene päevapilet maksab 175/125 krooni, laupäevane 275/200 krooni. Et kontsertide ajad omavahel ei kattu, võimaldab päevapilet ära näha kasvõi kõik lõikuspeo kontserdid.

Vaata lisainfot www.folk.ee/loikuspidu, sealsamas ülevaade ka soodsate majutusvõimaluste kohta Viljandis.

Pärimusmuusika lõikuspidu korraldab Eesti Pärimusmuusika Keskus ning see toimub juba kuuendat aastat. Lõikuspidu toetavad Saku, Print Best, Kuku, Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Sakala, Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Toimetas Katrin Lipp, rohelised uudised bioneer.ee