Alates homsest, 1. jaanuarist 2011. a hakkab toimima uus harrastuspüügiõiguse soetamise keskkond, mis võimaldab harrastuspüügiõiguse eest tasuda ka maksekeskkonna www.pilet.ee kaudu.

Homsest alates on koondatud kõik harrastuspüügiõiguse soetamise maksekanalid (internetimakse, mobiilimakse, käsimüük, infoliin) ühtsesse makse- ja kontrollikeskkonda, mida haldab ID-piletitega tegelev Ühendatud Piletite AS.

Kalastaja jaoks tähendab see seda, et kui varem sai interneti kaudu harrastuspüügiõiguse muretseda hariliku internetipanga maksega Rahandusministeeriumi kontole, siis alates 1. jaanuarist saab püügiõiguse maksekeskkonna www.pilet.ee kaudu.

“Püügiõiguse soetamine muutub turvalisemaks, kuna erikeskkonnas on kalastajale juba ette antud püügiõiguse kestvusajad, mille hulgast valida, ning tal pole vaja muretseda ka õige konto-, viitenumbri ja maksesumma pärast,” ütles Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome. “Ka võimaldab uus keskkond kontrollida mobiilimaksega, käsimüügist või interneti kaudu soetatud püügiõiguse kehtivust.”

Käsimüügist saab edaspidi püügiõigust osta Eesti Posti kontoritest ja teistest müügipunktidest, mida on praegu kokku ligi 50 ja mille nimekirja leiab samuti www.pilet.ee kodulehelt. Edaspidi on kavas seda võrku laiendada kalastustarvete kaupluste ja teiste tuntud üle-eestiliste müügikettide kaudu.

Püügiõiguse tasu võrreldes varasemaga ei suurene, kuid arvestatakse ümber eurodeks. Teenustasu muutub mobiilimakse puhul isegi soodsamaks, sest püügiõiguse algusajast ja lõppemisest teavitava sõnumi hinnaks on senise 4 krooni asemel 3 krooni ehk 0,19 eurot. Käsimüügipunktides võib teenustasu ulatuda 6 kroonini tehingu kohta, mis on samuti odavam kui seniste pangakontoris tehtud ülekannete puhul. Internetikeskkonna www.pilet.ee kaudu püügiõiguse soetamise teenustasuks jääb pankade hinnakirja järgne teenustasu, nagu see oli ka varem.

Püügiõigust tõendab internetimakse puhul www.pilet.ee keskkonnas või enne 1. jaanuari 2011. a pangas tehtud maksekorralduse väljatrükk koos isikut tõendava dokumendiga. Käsimüügist tuleb võtta ostukviitung, mis kehtib koos isikut tõendava dokumendiga. Mobiilimakse puhul piisab isikut tõendavast dokumendist.

Ühtse makse- ja kontrollikeskkonna loomise üks eesmärk on jõuda selleni, et alates 1. juulist 2011 saaks mistahes müügikanali kaudu soetatud püügiõigust tõendada vaid isikut tõendava dokumendiga. Enne 1. jaanuari 2011 pangamaksekorraldusega soetatud harrastuspüügiõigus kehtib kuni tasutud perioodi lõpuni. Alates 1. juulist 2011 lisanduvad makse- ja kontrollikeskkonda ka kalastuskaardi elektroonilise soetamise ja kontrollimise võimalused, mis peaks olema ligi 60 000 harrastuskalastajale rõõmustav uudis.