Viljandi Kunstikool ning Loov Viljandi kuulutasid välja visioonikonkursi “Minu Vabaduse plats”, mis on mõeldud lastele ja noortele vanuses 5-35 eluaastat. Visioonikonkursile oodatakse osalejalt kuni kolme ideekavandit, mis kirjeldavad osaleja unistust Viljandi linna esindusväljakust. Konkursile oodatakse kavandeid kuni 27. mai kell 18.00.

Visioonikonkurss on loodud sooviga julgustada lapsi ja noori mõtlema oma kodulinnale ja selle kasutamisele igapäevases elus erinevate inimeste poolt. Konkurss on jätk Viljandi Kunstikooli ja Loov Viljandi koostöös, arhitekt Ülle Maiste juhendamisel toimunud  linnaruumi kursusele, kus nooretele jagati teadmisi avaliku ruumi kujundamisest.

Osalemiseks oodatakse kuni kolm A3 formaadis ideekavandit ja nende kirjeldusi. Ideekavandid võib esitada üksi, koos sõbra, klassi, pere või juhendajaga. Parim töö selgitatakse välja 15. juuniks rahvahääletuse teel Loov Viljandi Facebooki lehel. Konkursi võitjat ootavad priipääsmed Eesti Arhitektuurimuuseumisse ja  Kogukonnakinno, kus erikolmapäevade raames näidatakse filme, mis  pühendatud  loovusele ja linnaruumile. Laekunud visioonidest avatakse lastekaitsepäeval, 1. juunil,  Viljandis  Vabaduse platsil pop-up näitus “Minu Vabaduse plats”.

Viljandi Kunstikooli direktor Laineli Parrest kommenteerib konkurssi: “ Avaliku ruumi loome on tõeliselt põnev ja õpetlik protsess - püüda arvestada kõigi kodulinna asukate huvide ning vajadustega. Tahame selle konkursiga julgustada lapsi ja noori osalema kodulinna arengus. Vabaduse platsi on väga hea näiteks võtta, sest see on praegu nagu tühi valge leht - igaüks võib kujutleda, mis seal veel olla võiks. Plats sobib juba nime poolest suurepäraselt - võimalus vabalt unistada, öelda oma arvamus, pakkuda välja ideid - selle nimel ongi kunagi võideldud. Sellel, millisest Viljandist unistavad lapsed ja noored, peab olema otsuste tegemisel tähtis kaalukeel!”

Parrest lisab, et  võtab tänast Viljandi esindusväljakut osana ajaloost, kuid usub, et see kuulub ka homsele vabadusele ehk meie lastele ja lastelastele. “Olen väga patriootliku kasvatusega. Pidin lapsena hoolega varjama näärideks saadud märkmikku, kuhu isa mulle vildikatega väikese sinimustvalge lipu joonistas. Vabadussõja mälestus, Eesti riigi sümbolid ja taasiseseisvumise sündmused olid meie peres pühad, aga minu jaoks ei defineeri vabadust miski paremini, kui see, et meie lapsed ja noored leiutavad just Vabaduse platsi jaoks mõnusaid plaane ja tegevusi, sest nad teavad, et see on ka nende plats. Meie kõigi plats ja vabadus, ” räägib Parrest.

Loov Viljandi eestvedaja Heldi Ruiso: “Mõtlen Viljandist ikka kui ühest unikaalsest Euroopa väikelinnast. Äsja valmis saanud Vabaduse plats on uus võimalus hakata seda visiooni täitma. Seepärast võtsime appi Viljandi Kunstikooli ning läbi nende lapsed ja noored, kes oma fantaasia ja nutikusega alati midagi geniaalset suudavad leiutada. Ideaalis võiks pakutud ideedest ju ka midagi reaalselt teoks saada. Aga eks see siis paista ole, kui konkursitööd käes.”

Loov Viljandi on kogukondlik algatus, mis aitab mõtiskleda kuidas väärtustada Viljandi ainulaadsust ning luua sellest elamiseks ja töötamiseks parim paik. Loov Viljandi uudised Facebookis.

Konkursil osalemise  täpsed tingimused leiab siit.