Homme õhtul, 20.30-21.30 kustub tunniks ajaks Tallinna kesklinnas asuv prominente Coca-Cola Plaza silt. Selle sümboolse aktsiooniga kutsuvad Coca-Cola ja Forum Cinemas oma kliente, koostööpartnereid ning töötajaid üles tähistama rahvusvahelist Maa tundi.

„Püüame igas riigis valida sümboli, mida inimesed märkavad, et sõnum jõuaks võimalikult paljudeni. Eestis on selleks Coca-Cola valgusreklaam meie suurimal kinol, Londonis näiteks Piccadilly Circuse hiiglasuur Coca-Cola kujutis. Hea meel on tõdeda, et Maa tundi tähistab sel aastal varasemaga võrreldes tunduvalt enam Eesti ettevõtteid, loodame, et ka mõju on sellevõra tuntavam,“ rääkis Annikky Lamp, Coca-Cola Balti Jookide ASi avalike suhete juht.

Lisaks kustutab Forum Cinemas Maa tunni tähistamiseks valguskastid kino ruumides, vähendades elektritarbimist. Samuti kutsuvad nii kinodekett kui Coca-Cola üles kõiki oma sõpru, partnereid ja töötajaid Maa tundi ka kodudes tähistama, näiteks lülitades tunniks välja televiisori või nautides õhtusööki küünlavalgel.

Globaalselt tähistatav Earth Hour (e.k. – Maa tund) on manifestatsioon planeet Maa kaitseks. Sümboolse aktsiooniga soovitakse tõsta inimeste teadlikkust kliimamuutustega kaasnevast, suurendada nende osalust keskkonnaalastes diskussioonides ning samas saata võimas sõnum maailma liidritele kliima kaitseks tehtavate sammude vajalikkusest.