Nagu varasemalt korra kirjutatud sai, on mu tütrel pikad juuksed ning selle tõttu räägin täna peapaela tegemisest. Nimelt ei kesta tavalised peavõrud sellel noorel neiul just eriti kaua. Nad leiavad oma lõppu lihtsalt murdudes. Nii otsustasin, et proovin ise teha peapaela.

 

Leidsin oma varudest ühe jupi tavalist pesukummi. Tütre peaümbermõõdu jaoks oli see aga liiga lühike. Vajaliku pikkuse saavutamiseks õmblesin sellele ühe kahekorra keeratud riideriba lihtsalt otsa ning oligi vajalik pikkus käes.

Lilledega peapael

NB! Kummi jätsin meelega natuke väiksemaks peaümbermõõdust, et see ikka oma ülesannet täidaks ja vältimaks ära libisemist. Kumm ei tohiks jääda liiga ümber pea soonima. Õmblemiseks kasutasin heeglniiti, et õmblus tugevam jääks.

Samast riidest ehk vanast kleidivoodri riidest, millest sai kummile jupp otsa õmmeldud, tegin ka peapaela nähtava osa peitmaks pesukummi. Kuna see riie oli õhuke ja ma ei soovinud, et valge kumm sealt läbi kumaks, siis murdsin riide kahekordselt kokku. Lõikasin koos õmblusvaruga umbes 13 sentimeetri laiuse tüki.

Lilledega peapael

Pikkuse puhul arvestasin, et see laseks pesukummil piisavalt venida. Muidu poleks ju peapaela sisse kummi ajamisest mingit kasu. Valmis lõigatud riidetüki õmblesin kokku, paremad küljed vastamisi.

Lilledega peapael

Mina tegin seda käsitsi, kindlasti on mugavam kasutada õmblusmasinat. Keerasin saadud toru paremat pidi ning ajasin pesukummi sisse. Kõigepealt nõelusin kummi otsad kokku. Riidetoru otste kokkuõmblemiseks kasutasin sala- ehk peitpistet vältimaks näha jäävat õmblust.

Lilledega peapael

Otsustasin peapaelale lisada ka kaunistusi. Selleks tegin samast materjalist kaks lille. Lõikasin välja umbes poole meetri pikkused ning 6 - 7 cm laiad riideribad. Neil kõrvetasin küünlaga ääred ja otsad, et need hargnema ei hakkaks.

Lilledega peapael

Ühe riideriba krookisin natuke kokku, teisele tegin voldid sisse. Ribad nõelusin spiraalselt väikesele ringi kujulisele riidetükile nii, et moodustuks lill. Keskele kinnitasin teist värvi pärli.

Lilled kinnitasin peapaelale just toru otste kohale, kuhu ka jäi peapaelas olev kahte pesukummi otsa ühendav riidetükk.

Lilledega peapael

Nüüd aga laske fantaasial lennata ning kätel käia, sest miks mitte teha üks selline peapael kingiks.

Sõbrapäev pole enam mägede taga.