Sain jälgida kahel päeva jooksul ühe hallrästapoja elukest alates hetkest kui ta potsatas puu otsast alla rohealale, kus kahel pool autotee.

Esimese asjana haaras üks peremehega koer ta suhu. Õnneks oli koer väga hella haardega ja lind viga ei saanud. Peremees ise torises, et enam ei saa koeraga rahulikult jalutada.
 
Seejärel pani linnuke jooksuga tee peale, kus kõndis palju inimesi. Üks mees pisikese koeraga hakkas hallrästa poole jooksma ja hüüdis, et minu koer on nii uudishimulik ja tahab nuusutada. Nii oligi, koer lasti lindu nuusutama. Inimesed kõndisid mööda ja väga huvi toimuva vastu ei tundnud.
 
Kuna linnupoeg liikus suure rahvamassi suunas, siis otsustasin ta viia parki, mis asus u 70 m kaugusel puust, kust linnuke alla potsatas. Pisike hakkas karjuma. Kohe nägin, et ema reageeris ja kisas vastu. Viisin tibu parki, sirelipõõsasse. Sinna ta ei saanud kauaks jääda, sest mingid härrad otsustasid, et seal on hea suitsetada. Pisike hakkas omale uut kohta otsima.
 
Nägin, kuidas ta üritas mööda puutüve üles hüpata ja tegi lennuharjutusi. Ümber linnu, veidi eemal olid varesed, tuvid ja üks kajakas. Kõik mahtusid ühte parki kenasti elama. Mõttesse tuli, et võibolla see pisike saab mõne varese või kajaka toiduks, aga nii see elu kord looduses käib.
 
Järgmisel päeval oli linnuke taas puu juures, mille otsast ta alla potsatas. Selleks päevaks olin juba vett varunud, et kui tibu peaks elus olema, siis saan talle suure palavusega juua pakkuda. Kuid väljas oli värskelt sadanud ja niisama kedagi jootma ei hakka. Taas oli ta kohas, kus palju inimesi koos koertega ja muidugi anti kõigile lemmikutele linnukest nuusutada. Võtsin linnukese pihku ja viisin parki. Lindu katsudes oli tunda, et tal kõht täis, see tähendab, et vanemad toitsid teda päris kindlasti. Umbes 5 minutit hiljem oli kaks hallrästast tema juures ja tibuke turvaliselt vanemate poolt leitud ning kaitstud.

Väikesed linnud ei ole hädas kui nad puu otsast alla kukuvad, nende vanemad hoolitsevad oma lapsukeste eest edasi, neid ei pea ära korjama ja koju viima. Linnupoegade ainuke oht on autod, vabapidamisel kassid ja koeraomanikud, kes arvavad, et nende lemmikud peaksid kindlasti linde saama lähemalt uurida.