Praegusel talvisel vitamiinivaesel ajal, kus gripp pole sugugi harv külaline, tasub meelde tuletada, kuidas ja milliste looduslike vahenditega organism tugevana hoida. Seetõttu on Eesti Loodusmuuseumi veebruarikuu Öökulli akadeemiad seotud Eestis kasvavate taimedega, mida annab igapäevaselt kasutada nii oma toidulaual kui ka haiguspisikute vastu võitlemiseks. 

  • Toit ja aiandus
  • 2. veebruar 2016
  • Võilille pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Tuleval neljapäeval, 4. veebruaril kell 18.00 räägib etnobotaanik ja raamatu "Eesti looduslikud toidutaimed" üks autoritest Raivo Kalle söödavatest taimedest, mida me igapäevaselt toidulaul ei kasuta.

Enamik taimi, mis õue peal kasvavad, kõlbavad ühel või teisel moel süüa. Loodusõhtul arutleme, kuidas on nende taimede kasutus  muutunud nii keskkonnatingimuste, linnastumise, traditsioonilise põllumajanduse kadumise kui ka toiduharjumuste tõttu. Seda kõike saame teada konkreetsete taimeliikide näidete kaudu. Tutvume, kuidas ja miks neid kasutati ja kuidas saaks kasutada ka tänapäeval.  

Järgmisel neljapäeval, 11. veebruaril kell 17.30 kuuleme Metsamoorilt Irje Karjuselt ravimtaimede tarkusi ning 18. veebruaril kell 17.30 jagab oma teadmisi Karepa ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke.

Öökulli akadeemiasse pääseb muuseumipiletiga – täiskasvanud 5 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot. Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Kõik koera või jalgrattaga muuseumikülastajad saavad oma sõbrad jätta koera- ja jalgrattaparklasse.