Keskkonnaamet korraldab sügise alguse puhul 15 maakondlikku matka, mis toimuvad looduskaitsealade radadel ning mida juhendavad Keskkonnaameti töötajad ja kohalikud giidid. Matkadest osavõtt on kõikidele huvilistele tasuta.

Üle-eestilised matkad toimuvad nädalavahetustel madisepäevast mihklipäevani ehk 21.–29. septembrini. Enamus retkedest toimuvad loodus- ja maastikukaitsealade radadel, kuid külastatakse ka lähedale jäävaid huviväärsusi. Matkade juhendajateks on Keskkonnaameti töötajad ning kohalikud giidid.

„Näiteks matkatakse Harjumaal Valgejärve looduskaitsealal, Pärnumaal Koonga-Kurese maastikel, Raplamaal külastatakse maakonna huvitavaid veeobjekte, Valgamaa matk viib aga Teringi maastikukaitsealale naabermaakonda Viljandimaale,“ tutvustas sügismatkade mitmekesist programmi Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.

Sügismatkad on jätkuks kevadistele looduskaitsekuu matkade sarjale ning nende korraldamise eesmärgiks on parandada Eesti elanike keskkonna- ja looduskaitsealaseid teadmisi. Osavõtt on kõikidele tasuta, vajalik on eelregistreerimine maakondlike kontaktisikute kaudu.

Sügismatkade ajakava on leitav Keskkonnaameti kodulehelt.