Eesti Loodusmuuseumi külastas käesoleva aasta esimesel poolaastal rekordilised 37 125 inimest, mis on pea sama palju kui möödunud aastal kokku.

Loodusmuuseumi direktori Heidi Vilu sõnul on kindlasti suure külastajanumbri taga populaarsed näitused, sh "Imelised ämblikud" ning sellega seose toimunud perepäevad ja ämblike ööd. Kuid kindlasti tõid publikut majja ka Väikeste teadlaste klubi, loodusõhtud ja -retked ning rohkearvulised lastegrupid.

„Soovime pakkuda avastamist ja põnevaid tegevusi igas eas loodushuvilisele. Loodame, et edaspidigi leiab muuseumisse tee nii uus külastaja, kui ka see, kes juba meie ettevõtmistest osa saanud. Mõeldes turistidele, saab nüüd muuseumis ringivaatamiseks kasutada tasuta soome, inglise, vene ja eesti keeles audiogiide“, sõnab Vilu.

Hetkel saab muuseumis lisaks püsinäitustele vaadata rahvusvahelisele Soome lahe aastale pühendatud näitust „Soome lahe (l)ainel, mis on avatud 31. augustini. Septembris rõõmustab kõiki külastajaid traditsiooniline, 52. korda toimuv seenenäitus, kus sellel aastal on lähema vaatluse all kärbseseen. Pärast seda avame näituse, mis tutvustab temposid ja rütme looduses.

Lisaks on kõik loodushuvilised lapsed ja noored oodatud sügisest avatavatesse huviringidesse. 1-4. klassi õpilased, sh venekeelsed lapsed saavad loodustarkusi avastada Väikeste teadlaste klubis, 5.-8. klassi õpilasi ootame Noorte teadlaste klubisse ning 9.-12. klassi õpilased kogunevad Loodusteadlaste klubis. Traditsiooniliselt toimuvad igal neljapäeval Öökulli Akadeemia loodus- ja teadusõhtud. Uut avastamist ja rõõmu pakuvad loodusretked, perepäevad, töötoad jms. Endiselt ootame muuseumisse külla ka kooli- ja lasteaiagruppe.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a ja ootab külastajaid kolmapäevast pühapäevani kell 10.00–17.00, neljapäeviti 10.00-19.00