Eesti loodusmuuseum ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsuvad kõiki loodusesõpru ühise koostööna valminud mobiilirakendusega „Minu loodusheli“ salvestama rändele siirduvate sookurgede hääli.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi bioloog Veljo Runnel selgitab, et enamik meist on autoaknast näinud metsa- või põlluveeres rändele kogunevaid sookureparvi ning kaugele kuulduv kruugutustega kurekolmnurk taevas on üks tuntumaid ja iseloomulikumaid sügise sümboleid. „Seepärast otsustasimegi inimesi kutsuda salvestama nende hääli ning seeläbi katsetama uut põnevat mobiilirakendust „Minu loodusheli“".

Sookurgede helivaatluse tegemiseks tuleb esmalt Android või iPhone nutitelefoniga alla laadida "Minu loodusheli" äpp ja registreerida end selle kasutajaks. Järgnevalt tasub minna raba- või põlluserva sookurgi otsima ning loodetavasti ei lähe püüdlused luhta. Lindude hääli kuuldes tuleb lindistada kuuldu ning panna äpi kaudu teele.

Sookurgede helivaatlusi ootame kuni 31. oktoobrini. Kõikide sel perioodil äpiga helivaatluse teinute vahel loosivad loodusmuuseumid välja loodushäältega CD-plaate ja aastaseid vabapääsmeid muuseumidesse.

Mobiiliäpp „Minu loodusheli“ on esimene omataoline maailmas, mis võimaldab lindistada loodushääli ning siduda need professionaalse loodusvaatluste andmebaasiga, samuti oma avastusi teistega jagada, saada spetsialistidelt nõu ning eelkõige anda panus Eesti elurikkuse kaardistamisse. Täpsem info mobiilirakenduse kohta Eesti loodusmuuseumi ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kodulehtedelt: www.loodusmuuseum.ee/app ja www.natmuseum.ut.ee/et/content/nutirakendus-minu-loodusheli.