Mööda rohelisi portaale ringi vaadates, avastasin mitu kohta, kus oli välja toodud fakte meie igapäeva kosmeetika kohta. Ütleme nii, et ma teadsin küll, et need tooted, mida me kodus kasutame ei ole looduslikud, kuid ma ei teadnud, et need nii mürgised võivad olla. Kui siin  silm kinni pigistada ja neid samu asju edasi kasutada, siis imendub ka igal järgneval aastal meie organismi 3-5kg toksiine! See võib omakorda soodustada vähirakkude teket ja mõjutada organismi hormonaalset tasakaalu.

Kui olin läbi lugenud ohtlike ainete nimekirja, siis läksin kohe vannituppa ja hakkasin uurima, mida meie kasutame. Ei läinud mööda kaua aega, kui asjad hakkasid järjest prügikasti lendama. Esmajärjekorras muidugi kõik lauvärvid, päevitusjärgne kehakreem, 750-kroonine näokreem, meestešampoon, deodorant ja dušigeel. Ja ausalt - mul polnud üldse kahju. Kui võtta seda nagu õppetundi, siis on see soodsalt saadud. 

Asemele oleme ostnud järgmised tooted:

  • L´Occitane (Prantsusmaa) õrn deodorant (kuna on neutraalse lõhnaga, siis sobib see nii meestele kui ka naistele);
  • Joik (Eesti) toniseeriv näovesi astelpajuõli ja aaloega;
  • Puhas Loodus (Eesti) kummeli šampoon;
  • Puhas Loodus dušigeel "Roheline õun";
  • Urtekram (Taani) mündi ja rohelise tee hambapasta. 

Ecocert´i sertifikaati omavad tooted peaksid tervisele täiesti ohutud olema.  

Ohtlike ainete nimekiri:

1) Parabeenid - Butylparaben, Isobutylparaben, Metylparaben, Propylparaben;

2) DEA, MEA, TEA (Diethanolamine, Monoethanolamine, Triethanolamine);

3) Isopropüül alkohol (Isopropyl Alcohol);

4) Triklosaan (Triclosan);

5) Propüleenglükool (Propylene Glycol;

6) Ftalaadid (Phtalates);

7) Mineraalõlid, parafin (Mineral Oil, Liquid Paraffin -Paraffinum Liquidum);

8) Talk (talc).

 
Need on ohtlikud ained, mida leiab peaaegu igast tooterühmast: 

1) Juuksehooldustooted - šampoonid, balsamid, lakid, spreid

2) Kehahoooldustooted - kehakreemid ja -võid, päevituskreemid

3) Näohooldustooted - silmaümbrus- ja näokreemid, näoveed ja -toonikud, maskid

4) Käte- ja jalaholdustooted - käte-ja jalakreemid

5) Dekoratiivkosmeetika - laovärvid, ripsmeduššid, silmalainerid ja -pliiatsid, huulepulgad, puudrid ja jumestuskreemid.

Dekoratiivkosmeetikas on praegu kuum sõna mineraalkosmeetika. Sellest kirjutan varsti pikemalt.

Mind üllatas see, et isegi väga suured ja tuntud kosmeetikafirmad kasutavad oma toodetes täielikku rämpsu. Nii et, kes kunagi on arvanud, et mida kallim toode, seda paremini see mõjub, siis neil oli mingis mõttes õigus. Mõjub rohkem, aga mitte heas mõttes, vaid ikka halvas.

Minu südamlik soovitus: tutvu mürgiste ainete nimekirjaga, kirjuta need üles ja pane rahakoti või märkmiku vahele. Kui järgmine kord endale kosmeetikaosakonnast uut asja lähed ostama, siis kontrolli, et nendes ei leiduks ohtlikke aineid.

Kõige kindlam on oma sisseostud teha öko- või loodustoodete poes. Kahjuks ei ole kõik seal leiduvad tooted puhas ökokosmeetika, nii et kontrollima peab ikka. Meie  enda tervis on seda väärt!

Olen enam kui kindel, et kui vahetada kogu senise tavakosmeetika ökokosmeetika vastu välja, siis saavad paljud ka oma terviseprobleemidele lahenduse - nahk pole enam nii kuiv või rasune, vistrikke ei teki nii palju kui varem, juuksed muutuvad elujõulisemaks, silmad ei sügele ega puneta, allergiad muutuvad nõrgemaks, nahk muutub pehmemaks jne. 

On olemas veel üks võimalus - ise saab samuti kosmeetikat teha. Lähen varsti asjatundjate käe alla õppima ja siis jagan kogemusi, kuidas ise endale looduslikest koostisainetest kreeme valmistada.

Seniks aga ohutut tarbimist!