Itaalias 21.-25.05. toimunud 13. Euroopa Noorte Meistrivõistlustel Metsanduses tuli Eestit esindanud Luua Metsanduskooli võistkond raievõistluste arvestuses teisele kohale. Alla jäädi vaid Austria esindusele.

• Maamajandus
  • 27. mai 2014
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Meeskonna juht, Luua Metsanduskooli metsandusvaldkonna koordinaator Marko Vinni rääkis, et sel aastal osales meistrivõistlustel 15 Euroopa riiki (Austria, Itaalia, Sloveenia, Poola, Leedu, Rumeenia, Saksamaa, Norra, Ungari, Soome, Rootsi, Belgia, Luksemburg ja Serbia) kokku 60 metsandusvaldkonna õpilasega, kes kõik lootsid oma riigile tuua au ja kuulsust. Kogu Eesti meeskond näitas kõrget taset ja nii saavutaski Eesti meeskond raievõistlustel 5768. punktiga II koha. Esikohale tõusis Austria esindus, kolmanda koha sai Sloveenia võistkond.

Omavaheline mõõduvõtmine toimus kolmel päeval. Esimesel päeval võisteldi metsarajal, kus tuli meeskondlikult lahendada erinevaid ülesandeid - määrata puude ja põõsaste liike ning hinnata nende kahjustusi. Lisaks olid erinevad metsatakseerimise ülesanded, nii tuli  määrata puude vanust, kõrgust, tagavara, ühe noti mahtu, ühe puu tagavara, kalde protsenti jne. Metsarajal saavutas Eesti meeskond 9. koha, võitis Saksamaa Itaalia ja Poola ees.

Teisel ja kolmandal päeval toimusid raievõistlused. Tavapäraselt koosnes raievõistlus 5 alast. Eesti meeskonna esimese päeva alad olid ketivahetus, kombineeritud järkamine ja täpsussaagimine, teisel päeval võisteldi langetamises ja laasimises.

Juba esimese päeva tulemused näitasid, et meeskondlikult on võimalik püüda kõrget kohta. Viiest  võistlusalast koguni neljal olid Eesti esindajad esikolmikus. Nii saavutas Ranet Sildoja laasimises III koha, Jarro Mihkelson kombineeritud järkamises I koha, ketivahetuses Ranet Sildoja III koha ja langetamises Jarro Mihkelson III koha.

Kogu Eesti raiemeeskond näitas ühtlaselt kõrget taset ja meeskondlikult saavutas Eesti meeskond 5768. punktiga II koha. Individuaalselt saavutas raievõistlustel II koha Jarro Mihkelson 1540 punktiga, kusjuures meistritiitlist jäi puudu vaid 41 punkti.  Selle võitis Austria esindaja, kolmandaks jäi Sloveenia võistleja.

Võistluste väliselt saavutas Ranet Sildoja kiirlaasimises II koha. Marko Vinni sõnul oli finaal ülimalt põnev, palgi laasimiseks kulus vaid 12 sekundit, kusjuures Ranet ei teinud ühtegi viga. Kahjuks oli Sloveenia esindaja murdosa sekundi võrra Ranetist siiski kiirem.

Vinni lisas, et võistluste üldine tase oli väga kõrge, esimesed kümme võistkonda on kindlasti juunioride klassi paremik ja võiksid vabalt täiskasvanute maailmameistrivõistlustel oma riiki esindada.

Luua Metsanduskooli meeskonda kuulusid võistlejad Jarro Mihkelson, Ranet Sildoja, Meelis Rus ja Taavi Soosaar, meeskonna treener Tõnu Reinsalu ja meeskonna juht Marko Vinni.

Luua Metsanduskooli võistkonna järgmine ülesastumine on Eesti Meistrivõistlustel 28. juunil Pärnus